Zagospodarowanie ogrodu

Wyjątkowe projekty i aranżacje ogrodów w Szczecinie

Po wykonaniu pierwszych podstawowych czynności związanych z ukształtowaniem terenu i zapoznaniu się z glebą, następuje czas na zagospodarowanie powierzchni według projektu i naszej wizji -  pięknego, wymarzonego ogrodu. Budowa altan i ścieżek na wzniesieniu może rozpocząć się po pół roku od usypania skarpy i pagórków. Ziemia musi osiąść pod własnym ciężarem. Jeśli poszczególne elementy małej architektury do ogrodu zostaną zamontowane za wcześnie mogą po osunięciu się ziemi zostać narażone na połamanie lub popękanie. Lawendowy Gaj oferuje usługi i prace ogrodowe dotyczące zagospodarowania ogrodu w tym:

ścieżki, nawierzchnia, schody

systemy nawadniania, zbiorniki i oczka wodne

architektura (altany, domki drewniane, wiaty, place zabaw)

roślinność (trawa, drzewka, krzewy)

oświetlenie

ogrodzenie

Zagospodarowanie Ogrodu Szczecin 01
Zagospodarowanie Ogrodu Szczecin 02
Zagospodarowanie Ogrodu Szczecin 03
Zagospodarowanie Ogrodu Szczecin 04

Szereg innowacyjnych pomysłów, projektów i rozwiązań to zalety naszej firmy Lawendowy Gaj, która gwarantuje spełnienie oczekiwań i zapotrzebowań wszystkich Klientów. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu mamy możliwość zagospodarowania każdego ogrodu. Dopasowujemy style ogrodów i budowli, projektujemy altany i trejaże. Wykonujemy zaplanowane budowle ogrodowe takie jak schody, pergole czy stawy. Układamy też nawierzchnie. Dzięki tym elementom ogród staje się dużo atrakcyjniejszy i wygodny w użytkowaniu. Detale mają kluczowe znaczenie w aranżacji małych ogródków. Dlatego też pomagamy w doborze i wyborze roślinności do ogrodu, organizujemy przestrzeń opierając się na własnych nieszablonowych pomysłach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Szczecinie.

Profesjonalne zagospodarowanie terenu wokół domu

Z projektem wiąże się zagospodarowanie całej przydomowej działki, zarówno ogrodu za domem jak i zieleni przed budynkiem. Aranżacja powierzchni należy do najprzyjemniejszych i wykończeniowych prac ogrodowych. Używając wyobraźni możemy stworzyć wizję wymarzonego ogrodu. Lawendowy Gaj pomoże Wam ją zrealizować!

Jeśli poszukujecie Państwo wyjątkowych inspiracji i marzycie o pięknym ogrodzie polecamy usługi i prace ogrodnicze Lawendowego Gaju w Szczecinie. Odpowiedni dobór roślin, dopasowanie stylu do otoczenia i budynku, wyodrębnienie odpowiedniej ilości miejsca na trawnik, a także elementy konstrukcji małej architektury takie jak ławki, altany i pawilony ogrodowe to tylko część naszej pracy. Ogród powinien być oazą spokoju i wypoczynku. Wymarzonym miejscem, w którym będzie się spędzać przyjemne chwile na świeżym powietrzu wraz z najbliższymi, dlatego też warto poświęcić mu dość wiele uwagi i czasu. Warto zlecić projekt zagospodarowania przydomowego terenu prawdziwym fachowcom i specjalistom.

 • Poszukiwany ogrodnik w Szczecinie? Zapraszamy do Lawendowego Gaju

  Lawendowy Gaj to firma ogrodnicza z siedzibą w Szczecinie, która w swoich usługach ma zarówno projektowanie, jak i tworzenie ogrodów. Naszą ofertę kierujemy do osób prywatnych oraz Klientów firmowych, podejmujemy się realizacji zleceń wymagających dużego nakładu pracy. Nasz ogrodnik Szczecin posiada doświadczenie, które pozwala kreować ogrody w różnych stylach. Starannie, sprawdzamy rodzaj gleby, wsłuchujemy się w oczekiwania Klientów i dobieramy gatunki roślin, tworząc harmonizującą ze sobą całość. Aby ogród był funkcjonalny i stylowo się prezentował warto zadbać o wyposażenie go w elementy architektury. Praktyczne altanki, murowany grill, wygodne ścieżki ułatwiające poruszanie się po ogrodzie, to wszystko może znaleźć się w projekcie, który potem wcielimy w życie.

  Aby efekt ostateczny, był zgodny z zamierzeniami, trzeba zacząć od podstaw, czyli sprawdzić rodzaj gleby i w razie potrzeby poddać ją stosownym zabiegom, wyczyścić z chwastów i korzeni, a następnie wyrównać podłoże, przygotowując je pod późniejsze prace. Ogrodnik Szczecin zajmuje się także montowaniem systemów nawadniających oraz oświetlenia, które wiążą się ze zrobieniem wykopu, dlatego warto od tego zacząć działania. Staramy się sprostać wymaganiom Klientów, dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie.

 • Trawniki z rolki w Szczecinie - praktyczne rozwiązanie do Twojego ogrodu

  Trawnik to obowiązkowy element w każdym ogrodzie, którego soczysta zieleń zawsze dodaje uroku. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie warto zdecydować się na trawniki z rolki, które od razu po rozłożenie pięknie się prezentują. Co prawda, przez pierwsze tygodnie nie powinno się ich kosić ani deptać, aby dobrze się ukorzeniły, jednakże jako ozdoba ogrodu, sprawdzają się natychmiastowo. Ogrodnictwo to nasza pasja poparta wiedzą i doświadczeniem, dlatego doskonale orientujemy się jakie gatunki trawy wybrać, jak ją nawadniać i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, aby cieszyła oko pięknym wyglądem. Czarowny gazon, ozdobiony na obrzeżach kwiatami i krzewami, sprawi że przebywanie w ogrodzie będzie czysta przyjemnością. Zakładanie trawnika i inne prace ogrodowe warto powierzyć profesjonalistom.

  Trawniki z rolki w Szczecinie doskonale sprawdzają się w przestrzeni publicznej, na dużych obszarach. Równomiernie rosnąca trawa, to prawdziwa ozdoba, co bez większego problemu możemy uzyskać przy zakładaniu trawnika z rolki. Zupełnie inaczej jest przy siewie, gdzie musimy się liczyć z tym, że w niektórych miejscach mogą pojawić się braki, a w innych trawa może rosnąć zbyt gęsto, ponadto na uzyskanie zadowalającego efektu trzeba sporo poczekać. Lawendowy Gaj serdecznie zaprasza do skorzystania z usług.

 • Profesjonalne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie

  Każdy potrzebuje do życia wody, nie inaczej jest z roślinnością, która musi być systematycznie podlewana. Jednakże obecne realia są takie, że doskwiera nam wieczny brak czasu i niejednokrotnie zapominamy o tej czynności, efektem czego kwiaty zaczynają więdnąć. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie montaż systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie, co zwolni nas z obowiązku podlewania. Zakładane przez nas systemy nawadniające mogą być całkowicie zautomatyzowane, wystarczy wprowadzić określone parametry i problem znika. Warto wziąć pod uwagę nie tylko wielkość ogrodu, ale także gatunki roślin, które mają odmienne wymagania w tym względzie. Istotne jest dokładne rozplanowanie poszczególnych zraszaczy, aby cała powierzchnia z roślinnością, objęta była systemem. W tym celu ogród dzieli się na sekcje, które wyposaża się w odpowiednie elementy.

  Niejednokrotnie powierzono nam montaż systemu nawadniającego w Szczecinie i dotychczasowi Klienci są zadowoleni z naszego wykonania. Orientujemy się, które urządzenia są godne uwagi, w związku z czym chętnie służymy pomocą w wyborze. Nasze kompleksowe usługi ogrodnicze, to duża wygoda, bowiem jedna firma zajmie się wszystkimi czynnościami. Posiadamy nowoczesne narzędzia i urządzenia, które dodatkowo podnoszą efektywność. Pracujemy solidnie i terminowo. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Motorówki Szczecin