Systemy nawadniające

Nawadnianie ogrodów w Szczecinie

Jednym z elementów ogrodu, o który warto się postarać, jest system nawadniający. Instalacja taka, pozwala zaoszczędzić czas i energię, ponieważ wyręczy nas w podlewaniu ogrodu, co jest szczególnie przydatne przy większych powierzchniach. Lawendowy Gaj ma w swojej ofercie montaż systemów nawadniających do nawadniania ogrodów, dopasowując rodzaj całej instalacji do warunków i potrzeb.

Pierwszym etapem jest rozmowa z Klientem i wspólne ustalenie ilości i wielkości urządzeń oraz sposób ich montażu. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że zasięg rzeczywisty, czyli dostarczenie wody, wynosi ok 60-70% ich całkowitego zasięgu podawanego przez producenta. Należy tak rozmieścić zraszacze, aby ich zasięg zachodził na siebie, gdyż żaden fragment ogrodu nie powinien pozostawać suchy. Po wstępnych ustaleniach wykonujemy projekt, na bazie którego zamontowany zostanie system nawadniający.

System Nawadniajacy 1
System Nawadniajacy 2
System Nawadniajacy 3
System Nawadniajacy 4

Obszar ogrodu zostaje podzielony na sekcje, gdzie montuje się zraszacze jednego typu - nawadniające jednakowo, tą sam ilością wody. Poszczególne sekcje działają etapami, nawadniając w zatwierdzonym przez domowników czasie określony obszar ogrodu. Liczba sekcji uzależniona jest od wielkości ogrodu, ciśnienia wody i urządzeń zainstalowanych przy domu.

Systemy automatycznego nawadniania ogrodów - skuteczność i wygoda

System nawadniający może być sterowany ręcznie lub być w pełni zautomatyzowany, każdy sam decyduje, która opcja jest dla niego wygodniejsza. Można zainstalować sterowniki i zaprogramować:

dni tygodnia, w jakich ma pracować nawodnienie

porę i długość czasu podlewania

kolejność działania poszczególnych sekcji

Aby system nawadniający mógł działać, sygnały ze sterownika są kierowane do zaworów elektromagnetycznych, które powodują otwieranie i zamykanie dopływu wody do odpowiedniej sekcji. Można także zainstalować czujnik przeciwdeszczowy, który przy opadach atmosferycznych nie uruchamia systemu nawadnianiającego.

Firma Lawendowy Gaj montuje systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Wykonujemy oględziny terenu i dobieramy razem z Klientem optymalne rozwiązania. Doświadczenie pozwala nam wykonać prace sprawnie i efektywnie. Ofertę kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i firm. Zapraszamy serdecznie do współpracy.

 • Ogrodnik w Szczecinie – kompleksowe usługi dotyczące pielęgnacji ogrodów

  To co wyróżnia nas spośród konkurencyjnych firm to przede wszystkim szczególne zamiłowanie oraz pasja do roślinności i ogrodów. Ogrodnictwo dla naszej ekipy nie jest tylko i wyłącznie zawodem, ale także sposobem na pomocy ludziom w organizacji terenu wokół ich domów. Ogrodnik w Szczecinie – Lawendowy Gaj to szereg kompleksowych usług ogrodniczych wykonywanych z najwyższą dbałością o każdy detal. Wykonujemy przycinanie krzewów, drzew oraz żywopłotów, kosimy i zakładamy trawniki, pomagamy w doborze architektury ogrodowej, dbamy o zagospodarowanie terenów zieleni, a także zajmujemy się pielęgnacją i formowaniem roślin. O każdy ogród dbamy z należytą starannością. Zależy nam na jakości wykonywania usług i zadowoleniu naszych Klientów.

  Zagospodarowanie ogrodu jest niezwykle ważnym czynnikiem. Aby dokonać tego w należyty sposób trzeba mieć o tym pojęcie i ciekawy pomysł na ogród. Ogrodnik Szczecin to wyjątkowe projekty ogrodów i aranżacja terenu wokół budynków. Potrafimy dopasować styl ogrodu do miejsca i oczekiwań Zleceniodawców. Zajmujemy się projektowaniem altan i drenaży, a także ścieżek, schodów oczek wodnych i pergoli. Usługi ogrodnicze – Lawendowy Gaj wykonywane są na terenie Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie zlecenia realizowane są w oparciu o obszerną wiedzę i bogate doświadczenie w branży. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 • Automatyczne systemy nawadniania ogrodowego Szczecin – instalacja

  Każdy kto marzy o pięknym ogrodzie, z zadbanymi i wypielęgnowanymi roślinami powinien pomyśleć między innymi o montażu systemu nawadniania ogrodowego. Dzięki zainstalowaniu zraszaczy zieleń ma zapewnioną wodę praktycznie przez cały czas. Taka forma podlewania roślinności jest niezwykle wygodna i tania. Dla osób, które cenią swój cenny czas jest to idealna propozycja. Lawendowy Gaj wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oferuje montaż i instalację systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Takie zadania najlepiej powierzyć profesjonalistom oraz osobom, które na tej technologii dobrze się znają. Jeśli poszukujesz idealnego systemu do swojego przydomowego terenu i chcesz zapomnieć o problemach związanych z ciągłym podlewaniem roślin – zapraszamy!

  Zraszacze i dobrej jakości systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie są w stanie w zupełności odmienić sposób pielęgnacji ogrodów i przestrzeni zielonych znajdujących się wokół domu. Lawendowy Gaj oferuje innowacyjne i dobrej jakości systemy do nawadniania trawy, krzewów i kwiatów, które potrafią skutecznie zapewnić im cykliczne podlewanie, ale również wpłynąć na systematyczność i intensywność podawania wody. Zajmujemy się instalowaniem systemów automatycznych i sterowanych ręcznie. W przypadku tych pierwszych nawadnianie jest o wiele prostszą i szybszą opcją, która kierowana jest dzięki sygnałom sterowników.

 • Od najlepszych producentów trawniki z rolki Szczecin

  Lawendowy Gaj to firma z długoletnim doświadczeniem, pasją i zamiłowaniem do ogrodów, która oferuje profesjonalne zakładanie i pielęgnowanie trawników zarówno tych z siewu, jak i z rolki. Być może jesteś właśnie na etapie kończenia budowy domu i rozmyślasz o pięknym zielonym terenie wokół niego?! Ekipa z Lawendowego Gaju jest gotowa do działania tj, projektowania, planowania i aranżacji Twojego ogrodu! Trawniki z rolki w Szczecinie są pełne zalet. Do głównych z nich należą łatwość w ich utrzymaniu, oszczędność i wysoka jakość wykonania odporna na deptanie. Trawniki z rolki posiadają gęstą i mocną trawę, która doskonale sprawdza się na terenach małych, jak i obszernych. Efekt założenia takiego trawnika z rolki wokół domu następuje natychmiastowo!

  Trawa od razu efektywnie się prezentuje i jest gotowa do użytkowania. Wolna jest od wszelkiego rodzaju szkodników, które tylko i wyłącznie niszczą wcześniej wyrównaną powierzchnię. Trawniki z rolki w Szczecinie można położyć praktycznie o każdej porze, z wyjątkiem czasu, gdy gleba jest zamarznięta. Podobnie jak w przypadku siania trawy i tutaj okolice należy porządnie wysprzątać, a teren wyrównać w taki sposób, aby nie dostawała się i nie zalegała na nim woda. Do każdego zlecenia nasi fachowcy podchodzą profesjonalnie służąc pomocą i doradztwem w branży ogrodniczej. Szczególnie oferujemy swoją pomoc w wyborze określonego typu trawy i miejsca jej założenia.

Motorówki Szczecin