Systemy nawadniające

Systemy nawadniające w Szczecinie

Jednym z elementów ogrodu, o który warto się postarać, jest system nawadniający. Instalacja taka, pozwala zaoszczędzić czas i energię, ponieważ wyręczy nas w podlewaniu ogrodu, co jest szczególnie przydatne przy większych powierzchniach. Lawendowy Gaj ma swojej ofercie montaż systemów nawadniających, dopasowując rodzaj całej instalacji do warunków i potrzeb.

Pierwszym etapem jest rozmowa z Klientem i wspólne ustalenie ilości i wielkości urządzeń oraz sposób ich montażu. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że zasięg rzeczywisty, czyli dostarczenie wody, wynosi ok 60-70% ich całkowitego zasięgu podawanego przez producenta. Należy tak rozmieścić zraszacze, aby ich zasięg zachodził na siebie, gdyż żaden fragment ogrodu nie powinien pozostawać suchy. Po wstępnych ustaleniach wykonujemy projekt, na bazie którego zamontowany zostanie system nawadniający.

System Nawadniajacy 1
System Nawadniajacy 2
System Nawadniajacy 3
System Nawadniajacy 4

Obszar ogrodu zostaje podzielony na sekcje, gdzie montuje się zraszacze jednego typu - nawadniające jednakowo, tą sam ilością wody. Poszczególne sekcje działają etapami, nawadniając w zatwierdzonym przez domowników czasie określony obszar ogrodu. Liczba sekcji uzależniona jest od wielkości ogrodu, ciśnienia wody i urządzeń zainstalowanych przy domu.

Systemy automatycznego nawadniania - skuteczność i wygoda

System nawadniający może być sterowany ręcznie lub być w pełni zautomatyzowany, każdy sam decyduje, która opcja jest dla niego wygodniejsza. Można zainstalować sterowniki i zaprogramować:

dni tygodnia, w jakich ma pracować nawodnienie

porę i długość czasu podlewania

kolejność działania poszczególnych sekcji

Aby system nawadniający mógł działać, sygnały ze sterownika są kierowane do zaworów elektromagnetycznych, które powodują otwieranie i zamykanie dopływu wody do odpowiedniej sekcji. Można także zainstalować czujnik przeciwdeszczowy, który przy opadach atmosferycznych nie uruchamia systemu nawadniającego.

Firma Lawendowy Gaj montuje systemy nawadniające w Szczecinie. Wykonujemy oględziny terenu i dobieramy razem z Klientem optymalne rozwiązania. Doświadczenie pozwala nam wykonać prace sprawnie i efektywnie. Ofertę kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i firm. Zapraszamy serdecznie do współpracy.

Motorówki Szczecin