Zakładanie i pielęgnacja ogrodów

Projektowanie i realizacja ogrodów w Szczecinie

Firma Lawendowy Gaj zajmuje się zakładaniem ogrodów przydomowych od podstaw. Przygotujemy dla Państwa oryginalny projekt, który będzie odzwierciedlał Wasze pomysły i wytyczne. Jeśli nie macie własnej wizji na ogród, to po obejrzeniu terenu, może zaproponować nasze rozwiązania. Naszym celem jest, aby efekt końcowy łączył w sobie funkcjonalność z walorami estetycznymi. Projektowanie ogrodów to czysta przyjemność, jeśli posiada się odpowiednią wiedzę dotyczącą roślin, gleb, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność planowania. Nasza ekipa to specjaliści w dziedzinie projektowania i ogrodnictwa, więc bez obaw można powierzyć nam to zadanie. Możemy wykreować dla Was ogród:

w stylu nowoczesnym

w stylu angielskim

w stylu wiejskim

w stylu pustynnym

Pielegnacja Ogrodow Szczecin 01
Pielegnacja Ogrodow Szczecin 02
Pielegnacja Ogrodow Szczecin 03
Pielegnacja Ogrodow Szczecin 04

Ziemię, przed posadzeniem roślin warto jest odpowiednio przygotować i użyźnić ją adekwatnie do potrzeb. Zakładanie ogrodu wymaga użycia różnorodnych narzędzi. Posiadamy sprzęt, który ułatwia nam działanie, dzięki czemu nasza praca przebiega sprawnie i szybko. Nasadzanie roślin czy zakładanie trawników, to tylko część naszych działań, zajmujemy się bowiem także szeroko pojętą architekturą ogrodową, która ma kluczowe znaczenie dla estetyki i funkcjonalności ogrodu.

Pielęgnacja zieleni w ogrodach i całoroczny serwis pielęgnacyjny

W ramach pielęgnacji ogrodów podejmujemy się różnych działań. Jednym z nich jest nawożenie ziemi, co pozytywnie wpływa na wzrost i jakość wszystkich posadzonych w niej roślin. Najlepsze są nawozy naturalne, które zawierają szereg składników odżywczych. Dla lepszego efektu przekopujemy ziemię szpadlem lub w przypadku większego obszaru glebogryzarką i mieszamy nawóz  z ziemią. Tym sposobem ogród jest dobrze przygotowany na nowe nasadzenia.

Nasza firma prowadzi całoroczny serwis pielęgnacyjny, jeśli więc chcesz opiekę nad swoim ogrodem powierzyć specjalistom, to informujmy, że jesteśmy do Twoich usług. Wykonujemy sadzenie i przesadzanie roślin, pielimy z chwastów, wykonujemy różnego rodzaju prace porządkowe. Ogród wymaga opieki, nie tylko w sezonie wiosennym, ale w każdej porze roku. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 • Ogrodnik w Szczecinie – kompleksowe usługi dotyczące pielęgnacji ogrodów

  To co wyróżnia nas spośród konkurencyjnych firm to przede wszystkim szczególne zamiłowanie oraz pasja do roślinności i ogrodów. Ogrodnictwo dla naszej ekipy nie jest tylko i wyłącznie zawodem, ale także sposobem na pomocy ludziom w organizacji terenu wokół ich domów. Ogrodnik w Szczecinie – Lawendowy Gaj to szereg kompleksowych usług ogrodniczych wykonywanych z najwyższą dbałością o każdy detal. Wykonujemy przycinanie krzewów, drzew oraz żywopłotów, kosimy i zakładamy trawniki, pomagamy w doborze architektury ogrodowej, dbamy o zagospodarowanie terenów zieleni, a także zajmujemy się pielęgnacją i formowaniem roślin. O każdy ogród dbamy z należytą starannością. Zależy nam na jakości wykonywania usług i zadowoleniu naszych Klientów.

  Zagospodarowanie ogrodu jest niezwykle ważnym czynnikiem. Aby dokonać tego w należyty sposób trzeba mieć o tym pojęcie i ciekawy pomysł na ogród. Ogrodnik Szczecin to wyjątkowe projekty ogrodów i aranżacja terenu wokół budynków. Potrafimy dopasować styl ogrodu do miejsca i oczekiwań Zleceniodawców. Zajmujemy się projektowaniem altan i drenaży, a także ścieżek, schodów oczek wodnych i pergoli. Usługi ogrodnicze – Lawendowy Gaj wykonywane są na terenie Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie zlecenia realizowane są w oparciu o obszerną wiedzę i bogate doświadczenie w branży. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 • Automatyczne systemy nawadniania ogrodowego Szczecin – instalacja

  Każdy kto marzy o pięknym ogrodzie, z zadbanymi i wypielęgnowanymi roślinami powinien pomyśleć między innymi o montażu systemu nawadniania ogrodowego. Dzięki zainstalowaniu zraszaczy zieleń ma zapewnioną wodę praktycznie przez cały czas. Taka forma podlewania roślinności jest niezwykle wygodna i tania. Dla osób, które cenią swój cenny czas jest to idealna propozycja. Lawendowy Gaj wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oferuje montaż i instalację systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Takie zadania najlepiej powierzyć profesjonalistom oraz osobom, które na tej technologii dobrze się znają. Jeśli poszukujesz idealnego systemu do swojego przydomowego terenu i chcesz zapomnieć o problemach związanych z ciągłym podlewaniem roślin – zapraszamy!

  Zraszacze i dobrej jakości systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie są w stanie w zupełności odmienić sposób pielęgnacji ogrodów i przestrzeni zielonych znajdujących się wokół domu. Lawendowy Gaj oferuje innowacyjne i dobrej jakości systemy do nawadniania trawy, krzewów i kwiatów, które potrafią skutecznie zapewnić im cykliczne podlewanie, ale również wpłynąć na systematyczność i intensywność podawania wody. Zajmujemy się instalowaniem systemów automatycznych i sterowanych ręcznie. W przypadku tych pierwszych nawadnianie jest o wiele prostszą i szybszą opcją, która kierowana jest dzięki sygnałom sterowników.

 • Od najlepszych producentów trawniki z rolki Szczecin

  Lawendowy Gaj to firma z długoletnim doświadczeniem, pasją i zamiłowaniem do ogrodów, która oferuje profesjonalne zakładanie i pielęgnowanie trawników zarówno tych z siewu, jak i z rolki. Być może jesteś właśnie na etapie kończenia budowy domu i rozmyślasz o pięknym zielonym terenie wokół niego?! Ekipa z Lawendowego Gaju jest gotowa do działania tj, projektowania, planowania i aranżacji Twojego ogrodu! Trawniki z rolki w Szczecinie są pełne zalet. Do głównych z nich należą łatwość w ich utrzymaniu, oszczędność i wysoka jakość wykonania odporna na deptanie. Trawniki z rolki posiadają gęstą i mocną trawę, która doskonale sprawdza się na terenach małych, jak i obszernych. Efekt założenia takiego trawnika z rolki wokół domu następuje natychmiastowo!

  Trawa od razu efektywnie się prezentuje i jest gotowa do użytkowania. Wolna jest od wszelkiego rodzaju szkodników, które tylko i wyłącznie niszczą wcześniej wyrównaną powierzchnię. Trawniki z rolki w Szczecinie można położyć praktycznie o każdej porze, z wyjątkiem czasu, gdy gleba jest zamarznięta. Podobnie jak w przypadku siania trawy i tutaj okolice należy porządnie wysprzątać, a teren wyrównać w taki sposób, aby nie dostawała się i nie zalegała na nim woda. Do każdego zlecenia nasi fachowcy podchodzą profesjonalnie służąc pomocą i doradztwem w branży ogrodniczej. Szczególnie oferujemy swoją pomoc w wyborze określonego typu trawy i miejsca jej założenia.

Motorówki Szczecin