Zieleń w przestrzeni publicznej

Zielono mi… czyli wypełnienie zielenią przestrzeni publicznej w Szczecinie

Miejsce, które ozdobione jest zielenią, wpływa na nas kojąco i relaksacyjnie. Zieleń jest nieodzownym elementem przestrzeni publicznej i w znacznym stopniu poprawia wizerunek każdego miejsca. Szczególnie, jeśli roślinność jest dobrze dopasowana i współgra z otoczeniem. Tworząc projekt rozmieszczenia klombów, rabatek czy krzewów, trzeba uwzględnić nie tylko aspekt estetyki, ale także funkcjonalności. Dobór roślinności powinien być dokonany w oparciu o rodzaj gleby, częstotliwość działań pielęgnacyjnych, narażenie na zanieczyszczenia, zacienienie.

Roślinność w mieście, to swoisty filtr powietrza z którego korzystają wszyscy ludzie. Miejmy na uwadze także to, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, więc pomysłowo zagospodarowana przestrzeń zielona w otoczeniu działa naszą korzyść. Dlatego nasza oferta skierowana jest między innymi do firm. Lawendowy Gaj podejmuje się działań, mających na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej zielenią, w takich miejscach jak:

otoczenie budynków użyteczności publicznej

otoczenie budynków biurowych

osiedla mieszkaniowe

Zielen W Przestrzeni Publicznej 01
Zielen W Przestrzeni Publicznej 02
Zielen W Przestrzeni Publicznej 03
Zielen W Przestrzeni Publicznej 04

Lawendowy Gaj tworzą ludzie, dla których ogrodnictwo jest pasją, dlatego każde nowe zlecenie jest dla nas wyzwaniem i sposobnością do wcielenia w życie naszych pomysłów. Naszym celem jest takie zaprojektowanie przestrzeni, aby wszystkie jej elementy  współgrały ze sobą, a zieleń nawiązywała do stylu budynków i dotychczasowych elementów, podnosząc walory estetyczne miejsca. Gwarantujemy, że zaprojektowane przez nas obszary wpasują się w otoczenie, a cała realizacja przeprowadzona będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zieleń miejska w naszych rękach - profesjonalne usługi ogrodnicze

Praca, której podłożem jest pasja daje wiele satysfakcji i sprawia, że zaangażowanie pracowników jest większe, przynosząc tym samym najlepsze efekty. W naszych głowach rodzą się nietuzinkowe pomysły, które realizujemy dla Was. Zajmujemy się nie tylko nasadzeniem roślin czy zakładaniem trawników, oprócz zajęć czysto ogrodniczych, podejmujemy się także kładzenia ścieżek, schodków dekoracyjnych czy murków. W przestrzeni miejskiej pięknie prezentują się kompozycje roślinne w donicach. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, opracowując projekt w taki sposób, by w pełni odpowiadał wytycznym i wymaganiom Klientów. W razie potrzeby służymy pomocą i podpowiedzią - czasem warto zdać się na wiedzę i doświadczenie.

Nasza oferta skierowana jest do wspólnot mieszkaniowych, właścicieli budynków, różnego rodzaju firm i instytucji. Sprawimy, że  teren za który jesteście odpowiedzialni zyska nowy, atrakcyjny wygląd i będzie miejscem stawianym za wzór. Działamy terminowo i efektywnie. Oferujemy korzystne warunki współpracy, które omawiane są podczas wstępnych rozmów, ponieważ lubimy sytuacje jasne i przejrzyste. Zagospodarowanie zieleni w przestrzeni publicznej w Szczecinie, z całą pewnością warto zlecić naszej firmie.

 • Ogrodnik w Szczecinie – kompleksowe usługi dotyczące pielęgnacji ogrodów

  To co wyróżnia nas spośród konkurencyjnych firm to przede wszystkim szczególne zamiłowanie oraz pasja do roślinności i ogrodów. Ogrodnictwo dla naszej ekipy nie jest tylko i wyłącznie zawodem, ale także sposobem na pomocy ludziom w organizacji terenu wokół ich domów. Ogrodnik w Szczecinie – Lawendowy Gaj to szereg kompleksowych usług ogrodniczych wykonywanych z najwyższą dbałością o każdy detal. Wykonujemy przycinanie krzewów, drzew oraz żywopłotów, kosimy i zakładamy trawniki, pomagamy w doborze architektury ogrodowej, dbamy o zagospodarowanie terenów zieleni, a także zajmujemy się pielęgnacją i formowaniem roślin. O każdy ogród dbamy z należytą starannością. Zależy nam na jakości wykonywania usług i zadowoleniu naszych Klientów.

  Zagospodarowanie ogrodu jest niezwykle ważnym czynnikiem. Aby dokonać tego w należyty sposób trzeba mieć o tym pojęcie i ciekawy pomysł na ogród. Ogrodnik Szczecin to wyjątkowe projekty ogrodów i aranżacja terenu wokół budynków. Potrafimy dopasować styl ogrodu do miejsca i oczekiwań Zleceniodawców. Zajmujemy się projektowaniem altan i drenaży, a także ścieżek, schodów oczek wodnych i pergoli. Usługi ogrodnicze – Lawendowy Gaj wykonywane są na terenie Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie zlecenia realizowane są w oparciu o obszerną wiedzę i bogate doświadczenie w branży. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 • Automatyczne systemy nawadniania ogrodowego Szczecin – instalacja

  Każdy kto marzy o pięknym ogrodzie, z zadbanymi i wypielęgnowanymi roślinami powinien pomyśleć między innymi o montażu systemu nawadniania ogrodowego. Dzięki zainstalowaniu zraszaczy zieleń ma zapewnioną wodę praktycznie przez cały czas. Taka forma podlewania roślinności jest niezwykle wygodna i tania. Dla osób, które cenią swój cenny czas jest to idealna propozycja. Lawendowy Gaj wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oferuje montaż i instalację systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Takie zadania najlepiej powierzyć profesjonalistom oraz osobom, które na tej technologii dobrze się znają. Jeśli poszukujesz idealnego systemu do swojego przydomowego terenu i chcesz zapomnieć o problemach związanych z ciągłym podlewaniem roślin – zapraszamy!

  Zraszacze i dobrej jakości systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie są w stanie w zupełności odmienić sposób pielęgnacji ogrodów i przestrzeni zielonych znajdujących się wokół domu. Lawendowy Gaj oferuje innowacyjne i dobrej jakości systemy do nawadniania trawy, krzewów i kwiatów, które potrafią skutecznie zapewnić im cykliczne podlewanie, ale również wpłynąć na systematyczność i intensywność podawania wody. Zajmujemy się instalowaniem systemów automatycznych i sterowanych ręcznie. W przypadku tych pierwszych nawadnianie jest o wiele prostszą i szybszą opcją, która kierowana jest dzięki sygnałom sterowników.

 • Od najlepszych producentów trawniki z rolki Szczecin

  Lawendowy Gaj to firma z długoletnim doświadczeniem, pasją i zamiłowaniem do ogrodów, która oferuje profesjonalne zakładanie i pielęgnowanie trawników zarówno tych z siewu, jak i z rolki. Być może jesteś właśnie na etapie kończenia budowy domu i rozmyślasz o pięknym zielonym terenie wokół niego?! Ekipa z Lawendowego Gaju jest gotowa do działania tj, projektowania, planowania i aranżacji Twojego ogrodu! Trawniki z rolki w Szczecinie są pełne zalet. Do głównych z nich należą łatwość w ich utrzymaniu, oszczędność i wysoka jakość wykonania odporna na deptanie. Trawniki z rolki posiadają gęstą i mocną trawę, która doskonale sprawdza się na terenach małych, jak i obszernych. Efekt założenia takiego trawnika z rolki wokół domu następuje natychmiastowo!

  Trawa od razu efektywnie się prezentuje i jest gotowa do użytkowania. Wolna jest od wszelkiego rodzaju szkodników, które tylko i wyłącznie niszczą wcześniej wyrównaną powierzchnię. Trawniki z rolki w Szczecinie można położyć praktycznie o każdej porze, z wyjątkiem czasu, gdy gleba jest zamarznięta. Podobnie jak w przypadku siania trawy i tutaj okolice należy porządnie wysprzątać, a teren wyrównać w taki sposób, aby nie dostawała się i nie zalegała na nim woda. Do każdego zlecenia nasi fachowcy podchodzą profesjonalnie służąc pomocą i doradztwem w branży ogrodniczej. Szczególnie oferujemy swoją pomoc w wyborze określonego typu trawy i miejsca jej założenia.

Motorówki Szczecin