Ogród nowoczesny

Ogród dla osób oszczędnych ceniących minimalizm i prostotę

Ogród w nowoczesnym stylu ma prosty, przejrzysty i zgeometryzowany układ. Odpowiednio dobrane rośliny są mało wymagające i sadzone są często w geometrycznych białych, miedzianych, srebrnych donicach pośród rozmaitych rzeźb. Często w ogrodzie tym stawia się na określoną, jednolitą kolorystykę. Lawendowy Gaj w Szczecinie wykonuje i projektuje ogrody także w stylu nowoczesnym. Prace wykonywane są na najwyższym poziomie z dbałością o każdy detal i jakość materiałów.

Ogrody powinny być dopasowane do architektury budynku. Do nowoczesnych aranżacji często wprowadza się beton, stal, plastik, a także szkło. Nie znajdzie się tutaj wiele gatunków roślin, w ogrodzie nowoczesnym panuje jak największe ujednolicenie. Ale pomimo wszystko ogród nowoczesny posiada niepowtarzalny wygląd, a jego zaletą jest duża funkcjonalność. Powinien być otwarty na otaczający go krajobraz.

Ogród Styl Nowoczesny 01
Ogród Styl Nowoczesny 02
Ogród Styl Nowoczesny 03
Ogród Styl Nowoczesny 04

Ogród nowoczesny dopasowany do innowacyjnej architektury

Minimalistyczna aranżacja tarasu i kącika wypoczynkowego w takim ogrodzie jest charakterystyczną cechą dla tego stylu. Eleganckie leżanki zachwycają swoją prostotą. Istotnym elementem w aranżacji tego terenu są rozległe płaszczyzny trawnika, tafli wodnej, jednorodnej rabaty. Elementy nie są zdobione i charakteryzują się czystą, prostą formą.

Rośliny sadzone są w dużych grupach tworząc zazwyczaj fakturowe płaszczyzny. Często są formowane, a silnym akcentem wykorzystywanym, w tym stylu są solitery. Mimo, że styl nowoczesnego ogrodu charakteryzuje się skromnością i prostotą to z drugiej strony jest on bardzo elegancki. Ogromne znaczenie w nim ma system oświetleniowy. Światło i cień dodaje całości uroku i niepowtarzalnego klimatu. Walory architektury można też podkreślić powtarzalnością sadzeń. Dzięki roślinom i określonej, poukładanej strukturze można akcentować i łagodzić surowe formy architektoniczne w aranżacji ogrodów.

Różne materiały mogą być wykorzystywane. Dobór jest kwestią gustu. Jeśli chcieliby Państwo urządzić swój przydomowy ogródek w stylu nowoczesnym – Lawendowy Gaj zaprasza do kontaktu i do zapoznania się ze zróżnicowaną ofertą usług ogrodniczych w Szczecinie.

 • Ogrodnik Szczecin - zakładanie ogrodów i ich pielęgnacja

  Jeśli jesteś na etapie poszukiwania ogrodnika w celu zaprojektowania i zaplanowania Twojej przestrzeni wokół domu, właśnie trafiłeś w samo sedno! Ogrodnik Szczecin - Lawendowy Gaj świadczy kompleksowe usługi ogrodnicze. Zapewniamy niemal wszystko wokół domu, począwszy od projektowania, zakładania i pielęgnowania terenów zielonych po koszenie trawników, zakładanie ich, montowanie instalacji nawadniającej i ofiarowanie pomocy w wyborze altan oraz elementów architektury ogrodowej. Nasza ekipa posiada liczne doświadczenie w tej branży i na rynku działa już od kilku lat wykonując zlecenia zarówno dla Klientów Indywidualnych, jak i Biznesowych. Prace ogrodnicze wykonujemy przy użyciu wyspecjalizowanego, nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości.

  Istotne znaczenie ma dla nas współpraca z naszymi Klientami i staramy się dbać o długotrwałe relacje z nimi. Ogrodnik w Szczecinie to szereg profesjonalnych usług, dbanie o szczegóły, perfekcyjne ogrodowe porządki i estetyczne wykończenie detali. Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej wymagające i trudne zlecenia. Oferta, która obejmuje szeroki zakres usług, w ramach których Lawendowy gaj zajmuje się pielęgnacją ogrodów, montażem drenaży oraz przeprowadzeniem badań i analizą gleby jest jedyną taką na zachodniopomorskim rynku. Tworzymy stylizacje ogrodowe i dobieramy odpowiednią roślinność!

 • Nowoczesne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie

  Dostarczenie roślinom wody to element bez którego ciężko sobie wyobrazić piękny ogród. Kaskady, oczka wodne, drenaże, zraszacze czy inne systemy nawadniania ogrodowego odgrywają bardzo ważną funkcję kształtując teren otaczającej nas zieleni. Już na samym początku planowania i projektowania ogrodu można pomyśleć gdzie i w jaki sposób zamontować dysze w taki sposób, aby zapewnić pokrycie całego terenu ogrodowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów – Lawendowy Gaj przedstawia ofertę na wykonanie systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Na miarę budżetów naszych Klientów dopasowujemy odpowiedni system nawadniania wyposażony w automatykę tj. sterowniki, programatory i inne elementy.

  Pomysł na montaż systemów nawadniających powinien zrodzić się na etapie projektowania ogrodu. Automatyczne nawadnianie nie tylko obniży koszty utrzymania ogrodu, ale wyzwoli od rutynowych obowiązków ciągłego podlewania roślin w ogrodzie, dzięki czemu zaoszczędzi czas naszym Zleceniodawcom. Systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie oferowane przez naszą firmę są montowane szybko, a podlewanie zieleni odbywa się profesjonalnie, praktycznie bez ingerencji człowieka (w przypadku zautomatyzowanych systemów). Jednym słowem, nawadnianie ogrodu to nasza specjalność. Chętnie podejmujemy się nawet najtrudniejszych zadań i wymagających projektów.

 • Trawniki z rolki w Szczecinie – natychmiastowy efekt!

  Wiele osób marzy o pięknym zadbanym ogrodzie. Istotną rolę w takiej ogrodowej przestrzeni wokół domu stanowi pasek zieleni tj. trawnik, który komponując się pięknie z krajobrazem i architekturą stanowi element wypoczynkowy. Trawa nie wymaga dużej ilości pracy, jak rabatki czy inna roślinność, dlatego jest tak bardzo pożądanym elementem w ogrodzie. Dzięki profesjonalnej firmie, która zajmuje się zakładaniem trawników i ich koszeniem wiele osób może cieszyć się zielenią wokół swoich domów. Lawendowy gaj oferuje trawniki z rolki w Szczecinie wysokiej jakości. Do Klientów dojeżdżamy z gotowym produktem wyhodowanym do odpowiedniej wielkości. Przed przystąpieniem do założenia takiego paska zieleni przygotowujemy teren i glebę pod trawnik.

  Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni z naszych usług ogrodniczych oraz produktów. Należy opamiętać o tym, że trawniki z rolki Szczecin dają natychmiastowy efekt wizualny. Można z nich korzystać już po kilku tygodniach. Nie mają problemu z zachwaszczeniem, jak to bywa w przypadku trawników z siewu. Lawendowy Gaj to specjaliści z pasją do ogrodnictwa i kompozycji ogrodowych. Działamy w tej branży od lat tworząc niecodzienne przydomowe krajobrazy i tereny zieleni zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju instytucji oraz firm. Jeśli poszukujesz ogrodników w Szczecinie zapraszamy do kontaktu z nami!

Motorówki Szczecin