Ogród nowoczesny

Ogród dla osób oszczędnych ceniących minimalizm i prostotę

Ogród w nowoczesnym stylu ma prosty, przejrzysty i zgeometryzowany układ. Odpowiednio dobrane rośliny są mało wymagające i sadzone są często w geometrycznych białych, miedzianych, srebrnych donicach pośród rozmaitych rzeźb. Często w ogrodzie tym stawia się na określoną, jednolitą kolorystykę. Lawendowy Gaj w Szczecinie wykonuje i projektuje ogrody także w stylu nowoczesnym. Prace wykonywane są na najwyższym poziomie z dbałością o każdy detal i jakość materiałów.

Ogrody powinny być dopasowane do architektury budynku. Do nowoczesnych aranżacji często wprowadza się beton, stal, plastik, a także szkło. Nie znajdzie się tutaj wiele gatunków roślin, w ogrodzie nowoczesnym panuje jak największe ujednolicenie. Ale pomimo wszystko ogród nowoczesny posiada niepowtarzalny wygląd, a jego zaletą jest duża funkcjonalność. Powinien być otwarty na otaczający go krajobraz.

Ogród Styl Nowoczesny 01
Ogród Styl Nowoczesny 02
Ogród Styl Nowoczesny 03
Ogród Styl Nowoczesny 04

Ogród nowoczesny dopasowany do innowacyjnej architektury

Minimalistyczna aranżacja tarasu i kącika wypoczynkowego w takim ogrodzie jest charakterystyczną cechą dla tego stylu. Eleganckie leżanki zachwycają swoją prostotą. Istotnym elementem w aranżacji tego terenu są rozległe płaszczyzny trawnika, tafli wodnej, jednorodnej rabaty. Elementy nie są zdobione i charakteryzują się czystą, prostą formą.

Rośliny sadzone są w dużych grupach tworząc zazwyczaj fakturowe płaszczyzny. Często są formowane, a silnym akcentem wykorzystywanym, w tym stylu są solitery. Mimo, że styl nowoczesnego ogrodu charakteryzuje się skromnością i prostotą to z drugiej strony jest on bardzo elegancki. Ogromne znaczenie w nim ma system oświetleniowy. Światło i cień dodaje całości uroku i niepowtarzalnego klimatu. Walory architektury można też podkreślić powtarzalnością sadzeń. Dzięki roślinom i określonej, poukładanej strukturze można akcentować i łagodzić surowe formy architektoniczne w aranżacji ogrodów.

Różne materiały mogą być wykorzystywane. Dobór jest kwestią gustu. Jeśli chcieliby Państwo urządzić swój przydomowy ogródek w stylu nowoczesnym – Lawendowy Gaj zaprasza do kontaktu i do zapoznania się ze zróżnicowaną ofertą usług ogrodniczych w Szczecinie.

Motorówki Szczecin