Przycinanie drzew i żywopłotów

Przycinanie gałęzi w Szczecinie

Jeśli chcemy, aby drzewa i krzewy ładnie się prezentowały i dobrze pełniły swoje zadanie, trzeba je regularnie przycinać. W przypadku drzew owocowych przycinanie sprawi, że będą dawały więcej dorodnych owoców, natomiast drzewa ozdobne, dzięki właściwemu cięciu będą ładnie kwitły i obrastały pięknym listowiem. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie drzewa dobrze tolerują przycinanie, z kolei te które tego wymagają muszą być przycinane w odpowiedni sposób, dlatego do każdego gatunku trzeba podejść w odpowiedni sposób. W związku z tym warto to zadanie zlecić wyspecjalizowanej ekipie, która zna się na ogrodnictwie i nie zrobi krzywdy drzewu. Drzewa przycina się także w sytuacji, gdy nadmiernie się rozrastają, przez co stają się kłopotliwe lub stwarzają zagrożenie. Lawendowy Gaj zajmuje się:

wycinaniem gałęzi suchych, chorych i nadłamanych

usuwaniem gałęzi, które kolidują z budynkami mieszkalnymi lub innymi obiektami

wykonywaniem cięć prześwietlających, które ułatwiają dopływ światła

Przycinanie Zywoplotow Szczecin 01
Przycinanie Zywoplotow Szczecin 02
Przycinanie Zywoplotow Szczecin 03
Przycinanie Zywoplotow Szczecin 04

Zadanie takie należy wykonywać z rozwagą i ostrożnością, miejsca po cięciu trzeba zabezpieczyć emulsją, bowiem są bardziej narażone na choroby. Nieodpowiednie cięcie, może zaszkodzić drzewu, zamiast ryzykować najlepiej zlecić to osobom z nakierunkowanym wykształceniem i doświadczeniem. Lawendowy Gaj ze Szczecina zajmuje się szeroko pojętymi pracami ogrodowymi, do których należy m.in. przycinanie gałęzi drzew. Chętnie podpowiemy jakie działania najlepiej przedsięwziąć, aby uzyskać zmierzony efekt.

Zawodowe przycinanie krzewów I żywopłotów

Ogród to przydomowy azyl, gdzie można posiedzieć w otoczeniu kojącej zieleni. Dlatego staramy się, aby miejsce to było jak najbardziej zadbane i dopieszczone i troszczymy się o wszystkie posadzone w nim rośliny. Czasem jednak nie starcza nam czasu i sił, albo też brakuje odpowiedniej wiedzy i narzędzi. Jednakże żyjemy w czasach, gdzie do każdej pracy można wezwać profesjonalistę, który dane zajęcie wykonuje zawodowo. Lawendowy Gaj to firma, która pasjonuje się ogrodnictwem i przyjmuje różne zlecenia z tego zakresu. Szeroka lista usług obejmuje m.in. przycinanie krzewów i żywopłotów w Szczecinie. Zadanie wydawać by się mogło nieskomplikowane, ale także wymaga wiedzy i umiejętności oraz użycia różnorodnych narzędzi, które nie każdy ma pod ręką.

Przycinamy krzewy ozdobne, pnącza i żywopłoty. Wykonujemy cięcia odmładzające i prześwietlające krzewów, aby odwdzięczyły się obfitym kwitnieniem i stały się ozdobą ogrodu. Możemy wykonać dla Państwa żywopłoty, które pełnią różnorakie funkcje. Przede wszystkim wyglądają bardzo efektownie i pięknie prezentują się w każdym ogrodzie, po drugie są uniwersalne i pasują do różnych styli, po trzecie osłaniają ogród przed sąsiadami i pozwalają zachować prywatność, wygłuszają też hałasy dobiegające z zewnątrz.  Warto pamiętać o regularnym przycinaniu krzewów, bowiem zaniechanie tego procederu, może skutkować nadmiernym rozrośnięciem się rośliny i niemożliwością ponownego uformowania jej we właściwy kształt.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, chętnie podpowiemy jakie krzewy najlepiej wybrać na żywopłot i jakiej pielęgnacji wymagają. Warto pamiętać, że w naszych usługach jest całoroczny serwis pielęgnacyjny. Serdecznie zapraszamy do współpracy..

 • Ogrodnik w Szczecinie – kompleksowe usługi dotyczące pielęgnacji ogrodów

  To co wyróżnia nas spośród konkurencyjnych firm to przede wszystkim szczególne zamiłowanie oraz pasja do roślinności i ogrodów. Ogrodnictwo dla naszej ekipy nie jest tylko i wyłącznie zawodem, ale także sposobem na pomocy ludziom w organizacji terenu wokół ich domów. Ogrodnik w Szczecinie – Lawendowy Gaj to szereg kompleksowych usług ogrodniczych wykonywanych z najwyższą dbałością o każdy detal. Wykonujemy przycinanie krzewów, drzew oraz żywopłotów, kosimy i zakładamy trawniki, pomagamy w doborze architektury ogrodowej, dbamy o zagospodarowanie terenów zieleni, a także zajmujemy się pielęgnacją i formowaniem roślin. O każdy ogród dbamy z należytą starannością. Zależy nam na jakości wykonywania usług i zadowoleniu naszych Klientów.

  Zagospodarowanie ogrodu jest niezwykle ważnym czynnikiem. Aby dokonać tego w należyty sposób trzeba mieć o tym pojęcie i ciekawy pomysł na ogród. Ogrodnik Szczecin to wyjątkowe projekty ogrodów i aranżacja terenu wokół budynków. Potrafimy dopasować styl ogrodu do miejsca i oczekiwań Zleceniodawców. Zajmujemy się projektowaniem altan i drenaży, a także ścieżek, schodów oczek wodnych i pergoli. Usługi ogrodnicze – Lawendowy Gaj wykonywane są na terenie Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie zlecenia realizowane są w oparciu o obszerną wiedzę i bogate doświadczenie w branży. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 • Automatyczne systemy nawadniania ogrodowego Szczecin – instalacja

  Każdy kto marzy o pięknym ogrodzie, z zadbanymi i wypielęgnowanymi roślinami powinien pomyśleć między innymi o montażu systemu nawadniania ogrodowego. Dzięki zainstalowaniu zraszaczy zieleń ma zapewnioną wodę praktycznie przez cały czas. Taka forma podlewania roślinności jest niezwykle wygodna i tania. Dla osób, które cenią swój cenny czas jest to idealna propozycja. Lawendowy Gaj wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oferuje montaż i instalację systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Takie zadania najlepiej powierzyć profesjonalistom oraz osobom, które na tej technologii dobrze się znają. Jeśli poszukujesz idealnego systemu do swojego przydomowego terenu i chcesz zapomnieć o problemach związanych z ciągłym podlewaniem roślin – zapraszamy!

  Zraszacze i dobrej jakości systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie są w stanie w zupełności odmienić sposób pielęgnacji ogrodów i przestrzeni zielonych znajdujących się wokół domu. Lawendowy Gaj oferuje innowacyjne i dobrej jakości systemy do nawadniania trawy, krzewów i kwiatów, które potrafią skutecznie zapewnić im cykliczne podlewanie, ale również wpłynąć na systematyczność i intensywność podawania wody. Zajmujemy się instalowaniem systemów automatycznych i sterowanych ręcznie. W przypadku tych pierwszych nawadnianie jest o wiele prostszą i szybszą opcją, która kierowana jest dzięki sygnałom sterowników.

 • Od najlepszych producentów trawniki z rolki Szczecin

  Lawendowy Gaj to firma z długoletnim doświadczeniem, pasją i zamiłowaniem do ogrodów, która oferuje profesjonalne zakładanie i pielęgnowanie trawników zarówno tych z siewu, jak i z rolki. Być może jesteś właśnie na etapie kończenia budowy domu i rozmyślasz o pięknym zielonym terenie wokół niego?! Ekipa z Lawendowego Gaju jest gotowa do działania tj, projektowania, planowania i aranżacji Twojego ogrodu! Trawniki z rolki w Szczecinie są pełne zalet. Do głównych z nich należą łatwość w ich utrzymaniu, oszczędność i wysoka jakość wykonania odporna na deptanie. Trawniki z rolki posiadają gęstą i mocną trawę, która doskonale sprawdza się na terenach małych, jak i obszernych. Efekt założenia takiego trawnika z rolki wokół domu następuje natychmiastowo!

  Trawa od razu efektywnie się prezentuje i jest gotowa do użytkowania. Wolna jest od wszelkiego rodzaju szkodników, które tylko i wyłącznie niszczą wcześniej wyrównaną powierzchnię. Trawniki z rolki w Szczecinie można położyć praktycznie o każdej porze, z wyjątkiem czasu, gdy gleba jest zamarznięta. Podobnie jak w przypadku siania trawy i tutaj okolice należy porządnie wysprzątać, a teren wyrównać w taki sposób, aby nie dostawała się i nie zalegała na nim woda. Do każdego zlecenia nasi fachowcy podchodzą profesjonalnie służąc pomocą i doradztwem w branży ogrodniczej. Szczególnie oferujemy swoją pomoc w wyborze określonego typu trawy i miejsca jej założenia.

Motorówki Szczecin