Przycinanie drzew i żywopłotów

Przycinanie gałęzi w Szczecinie

Jeśli chcemy, aby drzewa i krzewy ładnie się prezentowały i dobrze pełniły swoje zadanie, trzeba je regularnie przycinać. W przypadku drzew owocowych przycinanie sprawi, że będą dawały więcej dorodnych owoców, natomiast drzewa ozdobne, dzięki właściwemu cięciu będą ładnie kwitły i obrastały pięknym listowiem. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie drzewa dobrze tolerują przycinanie, z kolei te które tego wymagają muszą być przycinane w odpowiedni sposób, dlatego do każdego gatunku trzeba podejść w odpowiedni sposób. W związku z tym warto to zadanie zlecić wyspecjalizowanej ekipie, która zna się na ogrodnictwie i nie zrobi krzywdy drzewu. Drzewa przycina się także w sytuacji, gdy nadmiernie się rozrastają, przez co stają się kłopotliwe lub stwarzają zagrożenie. Lawendowy Gaj zajmuje się:

wycinaniem gałęzi suchych, chorych i nadłamanych

usuwaniem gałęzi, które kolidują z budynkami mieszkalnymi lub innymi obiektami

wykonywaniem cięć prześwietlających, które ułatwiają dopływ światła

Przycinanie Zywoplotow Szczecin 01
Przycinanie Zywoplotow Szczecin 02
Przycinanie Zywoplotow Szczecin 03
Przycinanie Zywoplotow Szczecin 04

Zadanie takie należy wykonywać z rozwagą i ostrożnością, miejsca po cięciu trzeba zabezpieczyć emulsją, bowiem są bardziej narażone na choroby. Nieodpowiednie cięcie, może zaszkodzić drzewu, zamiast ryzykować najlepiej zlecić to osobom z nakierunkowanym wykształceniem i doświadczeniem. Lawendowy Gaj ze Szczecina zajmuje się szeroko pojętymi pracami ogrodowymi, do których należy m.in. przycinanie gałęzi drzew. Chętnie podpowiemy jakie działania najlepiej przedsięwziąć, aby uzyskać zmierzony efekt.

Zawodowe przycinanie krzewów I żywopłotów

Ogród to przydomowy azyl, gdzie można posiedzieć w otoczeniu kojącej zieleni. Dlatego staramy się, aby miejsce to było jak najbardziej zadbane i dopieszczone i troszczymy się o wszystkie posadzone w nim rośliny. Czasem jednak nie starcza nam czasu i sił, albo też brakuje odpowiedniej wiedzy i narzędzi. Jednakże żyjemy w czasach, gdzie do każdej pracy można wezwać profesjonalistę, który dane zajęcie wykonuje zawodowo. Lawendowy Gaj to firma, która pasjonuje się ogrodnictwem i przyjmuje różne zlecenia z tego zakresu. Szeroka lista usług obejmuje m.in. przycinanie krzewów i żywopłotów w Szczecinie. Zadanie wydawać by się mogło nieskomplikowane, ale także wymaga wiedzy i umiejętności oraz użycia różnorodnych narzędzi, które nie każdy ma pod ręką.

Przycinamy krzewy ozdobne, pnącza i żywopłoty. Wykonujemy cięcia odmładzające i prześwietlające krzewów, aby odwdzięczyły się obfitym kwitnieniem i stały się ozdobą ogrodu. Możemy wykonać dla Państwa żywopłoty, które pełnią różnorakie funkcje. Przede wszystkim wyglądają bardzo efektownie i pięknie prezentują się w każdym ogrodzie, po drugie są uniwersalne i pasują do różnych styli, po trzecie osłaniają ogród przed sąsiadami i pozwalają zachować prywatność, wygłuszają też hałasy dobiegające z zewnątrz.  Warto pamiętać o regularnym przycinaniu krzewów, bowiem zaniechanie tego procederu, może skutkować nadmiernym rozrośnięciem się rośliny i niemożliwością ponownego uformowania jej we właściwy kształt.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, chętnie podpowiemy jakie krzewy najlepiej wybrać na żywopłot i jakiej pielęgnacji wymagają. Warto pamiętać, że w naszych usługach jest całoroczny serwis pielęgnacyjny. Serdecznie zapraszamy do współpracy..

Motorówki Szczecin