Badanie gruntu

Profesjonalne badanie gleby w Szczecinie

Przed założeniem ogródka wskazane jest wcześniej zbadanie gleby (gruntu). Jest to bardzo ważny etap działania na terenie, w którym ma znajdować się ogród. Na początku trzeba pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości po budowie, chwastów i śmieci. Na większej powierzchni ziemię należy zaorać natomiast na mniejszej działce lepiej użyć glebogryzarki lub przekopać  ziemię łopatą. Lawendowy Gaj zajmuje się kompleksowo pielęgnacją i zakładaniem ogrodów w Szczecinie. Do naszych usług ogrodniczych dotyczących badania gruntu należy:

sprawdzanie żyzności gleby (struktura ziemi)

badanie gleby pod kątem zawartości pH oraz makro- i mikroelementów

dbanie o zasobność gleby

Badanie Gruntu Szczecin 01
Badanie Gruntu Szczecin 02
Badanie Gruntu Szczecin 03
Badanie Gruntu Szczecin 04

Gleba w ogrodzie ma bardzo istotne znaczenie. Jeśli jest bardzo zbita, po zaoraniu czy przekopaniu należy ją pozostawić nierozgrabioną. Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć jaka gleba znajduje się na danym terenie. Ściskając garść ziemi, po otwarciu dłoni ziemia może się rozsypać. Wtedy wiadomo, że ma się do czynienia z glebą zbyt piaszczystą, czyli taką, która łatwo przepuszcza wodę. W czasie suszy zamienia się w pył, a po deszczu szybko wysycha. Rośliny posadzone w takiej glebie będą miały problem z ukorzenianiem się, bo ziemia jest zbyt luźna. Jeśli jednak gleba zbije się w grudę oznacza to, że jest to gleba gliniasta. Im więcej grudek tym ziemia w ogrodzie będzie bardziej żyzna i stanowi dobrą strukturę. W takiej glebie rośliny dobrze się ukorzenią i jest ona na tyle chłonna, że przed jej wyschnięciem rośliny zdążą wchłonąć wodę. Popularne rośliny ozdobne nie rosną dobrze ani w glebie piaszczystej ani w gliniastej.  O żyzności gleby decyduje ilość zawartej w niej próchnicy. Gleba zbyt zwięzła, tłusta, która łatwo się lepi i nie rozsypuje się źle przepuszcza wodę i powietrze.

Badania odczynu gleby oraz jej nawożenie

Większość roślin najlepiej rośnie w glebie o ph 6,0 - 7,0, czyli o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Rośliny, które preferują podłoże kwaśne (ph 4,5 - 5,5) powinny być oddzielnie. Warto dla nich tworzyć osobne rabaty.

Aby zmienić odczyn gleby należy wczesną wiosną lub jesienią rozsiać nawóz wapniowy, kredę mieloną lub dolomit i wymieszać go z wierzchnią warstwą podłoża. W momencie gdy na działce znajduje się właściwa kwasowość gleby wówczas należy zadbać o jej zasobność i ją nawozić np. kompostem, obornikiem. Skuteczna analiza gleby daje możliwość zapoznania się z jej aktualną zasobnością w składniki pokarmowe i pozwala na dostosowanie nawożenia do potrzeb pokarmowych roślin. Firma - Lawendowy Gaj służy pomocą i fachowym doradztwem dotyczącymi badania gleby (gruntu). Zapewniamy dogodne warunki współpracy więc serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i skorzystania z naszych usług.

 • Poszukiwany ogrodnik w Szczecinie? Zapraszamy do Lawendowego Gaju

  Lawendowy Gaj to firma ogrodnicza z siedzibą w Szczecinie, która w swoich usługach ma zarówno projektowanie, jak i tworzenie ogrodów. Naszą ofertę kierujemy do osób prywatnych oraz Klientów firmowych, podejmujemy się realizacji zleceń wymagających dużego nakładu pracy. Nasz ogrodnik Szczecin posiada doświadczenie, które pozwala kreować ogrody w różnych stylach. Starannie, sprawdzamy rodzaj gleby, wsłuchujemy się w oczekiwania Klientów i dobieramy gatunki roślin, tworząc harmonizującą ze sobą całość. Aby ogród był funkcjonalny i stylowo się prezentował warto zadbać o wyposażenie go w elementy architektury. Praktyczne altanki, murowany grill, wygodne ścieżki ułatwiające poruszanie się po ogrodzie, to wszystko może znaleźć się w projekcie, który potem wcielimy w życie.

  Aby efekt ostateczny, był zgodny z zamierzeniami, trzeba zacząć od podstaw, czyli sprawdzić rodzaj gleby i w razie potrzeby poddać ją stosownym zabiegom, wyczyścić z chwastów i korzeni, a następnie wyrównać podłoże, przygotowując je pod późniejsze prace. Ogrodnik Szczecin zajmuje się także montowaniem systemów nawadniających oraz oświetlenia, które wiążą się ze zrobieniem wykopu, dlatego warto od tego zacząć działania. Staramy się sprostać wymaganiom Klientów, dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie.

 • Trawniki z rolki w Szczecinie - praktyczne rozwiązanie do Twojego ogrodu

  Trawnik to obowiązkowy element w każdym ogrodzie, którego soczysta zieleń zawsze dodaje uroku. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie warto zdecydować się na trawniki z rolki, które od razu po rozłożenie pięknie się prezentują. Co prawda, przez pierwsze tygodnie nie powinno się ich kosić ani deptać, aby dobrze się ukorzeniły, jednakże jako ozdoba ogrodu, sprawdzają się natychmiastowo. Ogrodnictwo to nasza pasja poparta wiedzą i doświadczeniem, dlatego doskonale orientujemy się jakie gatunki trawy wybrać, jak ją nawadniać i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, aby cieszyła oko pięknym wyglądem. Czarowny gazon, ozdobiony na obrzeżach kwiatami i krzewami, sprawi że przebywanie w ogrodzie będzie czysta przyjemnością. Zakładanie trawnika i inne prace ogrodowe warto powierzyć profesjonalistom.

  Trawniki z rolki w Szczecinie doskonale sprawdzają się w przestrzeni publicznej, na dużych obszarach. Równomiernie rosnąca trawa, to prawdziwa ozdoba, co bez większego problemu możemy uzyskać przy zakładaniu trawnika z rolki. Zupełnie inaczej jest przy siewie, gdzie musimy się liczyć z tym, że w niektórych miejscach mogą pojawić się braki, a w innych trawa może rosnąć zbyt gęsto, ponadto na uzyskanie zadowalającego efektu trzeba sporo poczekać. Lawendowy Gaj serdecznie zaprasza do skorzystania z usług.

 • Profesjonalne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie

  Każdy potrzebuje do życia wody, nie inaczej jest z roślinnością, która musi być systematycznie podlewana. Jednakże obecne realia są takie, że doskwiera nam wieczny brak czasu i niejednokrotnie zapominamy o tej czynności, efektem czego kwiaty zaczynają więdnąć. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie montaż systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie, co zwolni nas z obowiązku podlewania. Zakładane przez nas systemy nawadniające mogą być całkowicie zautomatyzowane, wystarczy wprowadzić określone parametry i problem znika. Warto wziąć pod uwagę nie tylko wielkość ogrodu, ale także gatunki roślin, które mają odmienne wymagania w tym względzie. Istotne jest dokładne rozplanowanie poszczególnych zraszaczy, aby cała powierzchnia z roślinnością, objęta była systemem. W tym celu ogród dzieli się na sekcje, które wyposaża się w odpowiednie elementy.

  Niejednokrotnie powierzono nam montaż systemu nawadniającego w Szczecinie i dotychczasowi Klienci są zadowoleni z naszego wykonania. Orientujemy się, które urządzenia są godne uwagi, w związku z czym chętnie służymy pomocą w wyborze. Nasze kompleksowe usługi ogrodnicze, to duża wygoda, bowiem jedna firma zajmie się wszystkimi czynnościami. Posiadamy nowoczesne narzędzia i urządzenia, które dodatkowo podnoszą efektywność. Pracujemy solidnie i terminowo. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Motorówki Szczecin