Ogród angielski

Ogród dla osób romantycznych i sentymentalnych

Ogród w stylu angielskim bardzo przypomina ogród w stylu wiejskim. Stwarza wrażenie naturalnego, gdyż roślinność znajdująca się w tym ogrodzie wzajemnie się przenika tworząc gąszcz. Takie ogrody są najbardziej romantyczne, pachnące z żywym akcentem, pełnym przewieszających się pnączy, pachnących kwiatów i ziół. Ogrody w stylu angielskim mają mnóstwo bogatych i tajemniczych zakątków. Roślinność nasadza się jakby przypadkowo, tworząc często malownicze, asymetryczne bryły, które można formować na swój sposób.

Na środku ogrodu angielskiego znajduje się wypielęgnowany, krótko przystrzyżony trawnik w kolorze soczystej zieleni. Elementami architektury ogrodowej są zazwyczaj murki z czerwonej cegły. Cała przestrzeń podzielona jest na różne segmenty, dominują róże pnące, drzewa swobodnie rosnące, byliny letnie. Z pośród krzewów można zasadzić tutaj różne gatunki hortensji oraz lawendę, różaneczniki i azalię. Projektując ogród angielski można zbliżyć się do świata tajemniczego i fascynującego. Szczególnego charakteru ogrodowi angielskiemu nada obecność dużych zdobionych donic, zmurszałe rzeźby, różane zakątki, skupiska krzaków i pnączy, łąka i szczątki ruin.

Styl Angielski 01
Styl Angielski 02
Styl Angielski 03
Styl Angielski 04

Tajemniczy ogród w stylu angielskim

W ogrodzie tym zbędne są równe strzyżenia. Króluje nieład i asymetria. Występuje bujność roślin i ich swobodna ekspansja – roślinność wije się po drzewach, budynkach. Kolorowe kwitnące krzewy oraz barwne plamy rabat kwiatowych tworzą piętrowe kompozycje. Częstym i powtarzającym się motywem w ogrodach angielskich są ogrody warzywne i ziołowe. Najczęściej spotykanymi barwami w ogrodach tego stylu to: błękit, fiolet, róż, biel i czerwień.

Ogród angielski powinien być wkomponowany i zbliżony do otaczającego krajobrazu. Idealnym rozwiązaniem jest, gdy przechodzi płynnie w łąkę albo park. Dla licznych pnączy w ogrodzie tym muszą znaleźć się także altanki, pergole drewniane lub żeliwne. Na tle tej romantycznej przestrzeni często pojawiają się rozmaite elementy wodne takie jak: fontanny, stawy, strumyki i kaskady.

W wyborze określonego stylu służymy fachowym doradztwem i pomocą. Lawendowy Gaj w Szczecinie oferuje zakres usług ogrodniczych. Praca w ogrodnictwie wymaga wiedzy i odpowiednich kwalifikacji dlatego, też dysponujemy specjalistycznym sprzętem i narzędziami, za pomocą których można wykonać zlecenia o najwyższym stopniu trudności. Projektujemy, doradzamy, dokładamy wszelkich starań, aby Państwa ogród spełnił najśmielsze oczekiwania i marzenia.

Motorówki Szczecin