Ogród angielski

Ogród dla osób romantycznych i sentymentalnych

Ogród w stylu angielskim bardzo przypomina ogród w stylu wiejskim. Stwarza wrażenie naturalnego, gdyż roślinność znajdująca się w tym ogrodzie wzajemnie się przenika tworząc gąszcz. Takie ogrody są najbardziej romantyczne, pachnące z żywym akcentem, pełnym przewieszających się pnączy, pachnących kwiatów i ziół. Ogrody w stylu angielskim mają mnóstwo bogatych i tajemniczych zakątków. Roślinność nasadza się jakby przypadkowo, tworząc często malownicze, asymetryczne bryły, które można formować na swój sposób.

Na środku ogrodu angielskiego znajduje się wypielęgnowany, krótko przystrzyżony trawnik w kolorze soczystej zieleni. Elementami architektury ogrodowej są zazwyczaj murki z czerwonej cegły. Cała przestrzeń podzielona jest na różne segmenty, dominują róże pnące, drzewa swobodnie rosnące, byliny letnie. Z pośród krzewów można zasadzić tutaj różne gatunki hortensji oraz lawendę, różaneczniki i azalię. Projektując ogród angielski można zbliżyć się do świata tajemniczego i fascynującego. Szczególnego charakteru ogrodowi angielskiemu nada obecność dużych zdobionych donic, zmurszałe rzeźby, różane zakątki, skupiska krzaków i pnączy, łąka i szczątki ruin.

Styl Angielski 01
Styl Angielski 02
Styl Angielski 03
Styl Angielski 04

Tajemniczy ogród w stylu angielskim

W ogrodzie tym zbędne są równe strzyżenia. Króluje nieład i asymetria. Występuje bujność roślin i ich swobodna ekspansja – roślinność wije się po drzewach, budynkach. Kolorowe kwitnące krzewy oraz barwne plamy rabat kwiatowych tworzą piętrowe kompozycje. Częstym i powtarzającym się motywem w ogrodach angielskich są ogrody warzywne i ziołowe. Najczęściej spotykanymi barwami w ogrodach tego stylu to: błękit, fiolet, róż, biel i czerwień.

Ogród angielski powinien być wkomponowany i zbliżony do otaczającego krajobrazu. Idealnym rozwiązaniem jest, gdy przechodzi płynnie w łąkę albo park. Dla licznych pnączy w ogrodzie tym muszą znaleźć się także altanki, pergole drewniane lub żeliwne. Na tle tej romantycznej przestrzeni często pojawiają się rozmaite elementy wodne takie jak: fontanny, stawy, strumyki i kaskady.

W wyborze określonego stylu służymy fachowym doradztwem i pomocą. Lawendowy Gaj w Szczecinie oferuje zakres usług ogrodniczych. Praca w ogrodnictwie wymaga wiedzy i odpowiednich kwalifikacji dlatego, też dysponujemy specjalistycznym sprzętem i narzędziami, za pomocą których można wykonać zlecenia o najwyższym stopniu trudności. Projektujemy, doradzamy, dokładamy wszelkich starań, aby Państwa ogród spełnił najśmielsze oczekiwania i marzenia.

 • Ogrodnik Szczecin - zakładanie ogrodów i ich pielęgnacja

  Jeśli jesteś na etapie poszukiwania ogrodnika w celu zaprojektowania i zaplanowania Twojej przestrzeni wokół domu, właśnie trafiłeś w samo sedno! Ogrodnik Szczecin - Lawendowy Gaj świadczy kompleksowe usługi ogrodnicze. Zapewniamy niemal wszystko wokół domu, począwszy od projektowania, zakładania i pielęgnowania terenów zielonych po koszenie trawników, zakładanie ich, montowanie instalacji nawadniającej i ofiarowanie pomocy w wyborze altan oraz elementów architektury ogrodowej. Nasza ekipa posiada liczne doświadczenie w tej branży i na rynku działa już od kilku lat wykonując zlecenia zarówno dla Klientów Indywidualnych, jak i Biznesowych. Prace ogrodnicze wykonujemy przy użyciu wyspecjalizowanego, nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości.

  Istotne znaczenie ma dla nas współpraca z naszymi Klientami i staramy się dbać o długotrwałe relacje z nimi. Ogrodnik w Szczecinie to szereg profesjonalnych usług, dbanie o szczegóły, perfekcyjne ogrodowe porządki i estetyczne wykończenie detali. Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej wymagające i trudne zlecenia. Oferta, która obejmuje szeroki zakres usług, w ramach których Lawendowy gaj zajmuje się pielęgnacją ogrodów, montażem drenaży oraz przeprowadzeniem badań i analizą gleby jest jedyną taką na zachodniopomorskim rynku. Tworzymy stylizacje ogrodowe i dobieramy odpowiednią roślinność!

 • Nowoczesne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie

  Dostarczenie roślinom wody to element bez którego ciężko sobie wyobrazić piękny ogród. Kaskady, oczka wodne, drenaże, zraszacze czy inne systemy nawadniania ogrodowego odgrywają bardzo ważną funkcję kształtując teren otaczającej nas zieleni. Już na samym początku planowania i projektowania ogrodu można pomyśleć gdzie i w jaki sposób zamontować dysze w taki sposób, aby zapewnić pokrycie całego terenu ogrodowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów – Lawendowy Gaj przedstawia ofertę na wykonanie systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Na miarę budżetów naszych Klientów dopasowujemy odpowiedni system nawadniania wyposażony w automatykę tj. sterowniki, programatory i inne elementy.

  Pomysł na montaż systemów nawadniających powinien zrodzić się na etapie projektowania ogrodu. Automatyczne nawadnianie nie tylko obniży koszty utrzymania ogrodu, ale wyzwoli od rutynowych obowiązków ciągłego podlewania roślin w ogrodzie, dzięki czemu zaoszczędzi czas naszym Zleceniodawcom. Systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie oferowane przez naszą firmę są montowane szybko, a podlewanie zieleni odbywa się profesjonalnie, praktycznie bez ingerencji człowieka (w przypadku zautomatyzowanych systemów). Jednym słowem, nawadnianie ogrodu to nasza specjalność. Chętnie podejmujemy się nawet najtrudniejszych zadań i wymagających projektów.

 • Trawniki z rolki w Szczecinie – natychmiastowy efekt!

  Wiele osób marzy o pięknym zadbanym ogrodzie. Istotną rolę w takiej ogrodowej przestrzeni wokół domu stanowi pasek zieleni tj. trawnik, który komponując się pięknie z krajobrazem i architekturą stanowi element wypoczynkowy. Trawa nie wymaga dużej ilości pracy, jak rabatki czy inna roślinność, dlatego jest tak bardzo pożądanym elementem w ogrodzie. Dzięki profesjonalnej firmie, która zajmuje się zakładaniem trawników i ich koszeniem wiele osób może cieszyć się zielenią wokół swoich domów. Lawendowy gaj oferuje trawniki z rolki w Szczecinie wysokiej jakości. Do Klientów dojeżdżamy z gotowym produktem wyhodowanym do odpowiedniej wielkości. Przed przystąpieniem do założenia takiego paska zieleni przygotowujemy teren i glebę pod trawnik.

  Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni z naszych usług ogrodniczych oraz produktów. Należy opamiętać o tym, że trawniki z rolki Szczecin dają natychmiastowy efekt wizualny. Można z nich korzystać już po kilku tygodniach. Nie mają problemu z zachwaszczeniem, jak to bywa w przypadku trawników z siewu. Lawendowy Gaj to specjaliści z pasją do ogrodnictwa i kompozycji ogrodowych. Działamy w tej branży od lat tworząc niecodzienne przydomowe krajobrazy i tereny zieleni zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju instytucji oraz firm. Jeśli poszukujesz ogrodników w Szczecinie zapraszamy do kontaktu z nami!

Motorówki Szczecin