Altany wiaty i zadaszenia

Altana – idealnym miejscem wypoczynku w ogrodzie

W każdym ogrodzie powinna być przestrzeń, która mogłaby zapewnić schronienie przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Miejsce, które byłoby dla nas takim małym azylem i zacisznym kącikiem we własnym ogrodzie. Przyjemnie jest udać się do takiego najlepiej zadaszonego miejsca i wypocząć po całym dniu pracy, gdzie wokół będzie rozciągał się piękny widok naszych kwitnących krzewów i roślin. Projektując i planując ogród warto pomyśleć i uwzględnić w nim altanę. Może być ona faktycznie przydatnym miejscem szczególnie w deszczowe dni. Natomiast w upalny czas będzie doskonałą alternatywą i ucieczką od uciążliwych i gorących promieni słonecznych, zapewniając osłonę i cień.

Estetyczne, eleganckie i wytrzymałe konstrukcje, które zmieniają wygląd całego ogrodu i otoczenia domu. Najczęściej wykonywane są z elementów drewnianych, które są łatwe w montażu i konserwacji. Drewno ładnie komponuje się z otoczeniem i wpisuje się w ogrodową przestrzeń. Altany wykonane z innych materiałów, a także z elementami metalowymi (np. ze stali nierdzewnej) również mogą idealnie wtopić się w nasz krajobraz za domem. Dużo zależy od naszych chęci, projektu i stylizacji danego ogrodu.  Firma Lawendowy Gaj wykonuje szereg usług związanych z wykonaniem:

zadaszenia tarasów

wiat na samochody

altan i pawilonów do ogrodu

Altany Wiaty W Ogrodzie 01
Altany Wiaty W Ogrodzie 02
Altany Wiaty W Ogrodzie 03
Altany Wiaty W Ogrodzie 04

Wypoczywając w swoim ogrodzie, niezależnie od pogody, często zastanawiamy się czy chcielibyśmy posadowić altankę czy wiatę ogrodową. Wybór jest naprawdę ogromny. Mając na uwadze przeznaczenie i sposób wykorzystania takiej budowli, powinniśmy zadać sobie pytanie czy chcielibyśmy, aby była to wiata podobna do takiej, pod którą parkujemy auto, jeśli nie mamy garażu czy też domek z drewna? Różnica polega na tym, że przy wiacie ogrodowej możliwy jest przepływ powietrza i swobodny niezakłócony ścianami krajobraz. Oczywiście ważnym argumentem jest koszt takiej budowli, gdzie wiata jest znacznie tańsza w budowie aniżeli domek drewniany, do którego zamawiamy dodatkowo parę okien i drzwi. Jedne co zapewnia nam jedno i drugie to fakt, że nie kapie nam deszcz na głowę.

Domek drewniany, mimo, że jest droższy zapewnia nam korzystanie przez większość miesięcy w roku. Można go dokładnie wystylizować na styl, który lubimy najbardziej. Nie bez uwagi jest fakt, że odpoczynek znajdą w nim osoby starsze, które pamiętając lata młodości lubią przebywać w ciepłe dni w takim miejscu. Również dzieci znajdą coś dla siebie. Na pewno będą się cieszyły, że mogą ,,zaanektować' coś dla siebie i pobawić się w dom. Możemy również rozpatrzyć kolejną zaletę, jaką jest przechowywanie różnych rzeczy, potrzebnych do użytkowania w sezonie letnim. Na przykład owoce czy warzywa ukryte w ziemiance zrobionej pod podłogą, gdzie panuje stała temperatura. Nasi goście także, byliby zachwyceni, zmianą scenerii oraz nietuzinkowym klimatem domku drewnianego. Wybór oczywiście zależy od właścicieli, którzy decydują się na montaż takiej budowli.

W zależności od stylu, domek czy wiatę, możemy wystylizować na styl nowoczesny, tradycyjny czy prowansalski. Do drewna używamy specjalnych impregnatów oraz odpowiedniej jakości farbę oraz jej kolor podkreślający wyjątkowy charakter obiektu, nawiązujący do wyglądu naszego domu czy też odwrotnie, wybitnie się różniący, który będzie akcentował indywidualizm właścicieli. Tak więc, wybór należy od nas samych oraz od warunków powierzchniowych terenu, my polecamy takie rozwiązanie.

Profesjonalny montaż altan wiat i zadaszeń w Szczecinie

Firma Lawendowy Gaj zajmuje się montażem altan, wiat i zadaszeń tarasów w woj. zachodniopomorskim. Obszerna wiedza i doświadczenie w pracach i usługach ogrodniczych oraz nasze umiejętności pozwalają nam na stworzenie wyjątkowych realizacji i projektów altan oraz zadaszeń do ogrodów. Wykonujemy altany i wiaty z różnych materiałów, głównie z drewna uwzględniając te najlepsze pod względem jakości. Realizacja naszych przedsięwzięć głównie zależy od projektu i wizji naszych Klientów. Jednak staramy się dobrać takie materiały i całe wyposażenie, aby spełniły one oczekiwania naszych Zleceniodawców i dały im stuprocentową satysfakcję.

Zadaszenia tarasów czy balkonów są teraz ogromnie popularnymi rozwiązaniami w architekturze. Zadaszenie takie pozwala na schronienie się przed promieniami słonecznymi, odpoczynek na tarasie przy świeżym powietrzu. W zależności od tego jak jest wykonane, nadaje również uroku miejscu wypoczynku. Czy to będą markizy czy rolety rzymskie, musimy posiadać stabilną konstrukcję, do której możemy zamontować taki rodzaj zadaszenia. Od strony północnej, jeśli zależy nam na dobrze doświetlonym tarasie, powinniśmy wybrać materiał przepuszczający światło. Od strony południowej, możemy pokusić się o ciemne barwy typu grafit, brąz, granat. Zadaszenie takie chroni nasze meble ogrodowe, meble tarasowe, rośliny nie lubiące mokrych liści, a przede wszystkim deskę tarasową, która nie lubi wody. Miejsce naszego wypoczynku zawsze jest suche i czyste.

Jeśli nie posiadamy stabilnej konstrukcji, do której moglibyśmy zamontować rolety, dobrym rozwiązaniem, które proponujemy jest żagiel. Jest to materiał nie przepuszczający wody, w dowolnej kolorystyce, rozciągnięty na boki, mocowany do specjalnych obciążników. Daje to niezwykle ciekawy, modernistyczny wygląd i spełnia taką samą funkcję jak osłona przed promieniami słonecznymi. Polecamy takie rozwiązanie na niedużych tarasach, z uwagi na wiatr. Żagiel jest świetnym i mobilnym rozwiązaniem, bo zawsze możemy go przenieść podobnie jak parasol.

Ogród to przestrzeń, w której następuje relaks po pracy lub ciężkim dniu. Idealnym miejscem do odpoczynku i oderwania się od codziennych spraw będzie ogrodowa altana, którą można zbudować w głębi ogrodu, z dala od ulicy. Z takiego cichego i spokojnego zakątka można korzystać niemal przez cały rok. Spędzając w nim przyjemne chwile z bliskimi czy też znajomymi na rozmowach, przy filiżance dobrej kawy lub grillu. Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą firmą Lawendowy Gaj i skorzystania z naszej bogatej oferty usług. W razie wystąpienia problemów zapewniamy gwarancję oraz pomoc naszego serwisu.

 • Profesjonalny ogrodnik Szczecin z szerokim wachlarzem usług

  Prace ogrodowe, wbrew pozorom wymagają specjalistycznej wiedzy, co pozwoli uzyskać nie tylko estetyczny, ale także trwały efekt. Nie każdy czerpie przyjemność z pracy w ogrodzie i woli to zadanie powierzyć innym. I tutaj pojawia się nasza rola - ogrodnik Szczecin z Lawendowego Gaju, chętnie podejmie się założenia ogrodu od podstaw lub zajmie się pielęgnacją ogrodu istniejącego. Jako znawcy tematu, wykonujemy badanie gruntu, dzięki czemu wiemy jakie gatunki kwiatów najlepiej będą się rozwijać na danym terenie. W przypadku ziemi złej jakości wskazane jest jej nawożenie, aby podnieść jej walory odżywcze. Nie stronimy od zajęć bardziej technicznych, jak np. montaż oświetlenia, systemów nawadniających czy architektury ogrodowej. Umiejętne rozplanowanie wszystkich elementów, pozwoli na stworzenie ogrodu jak z bajki.

  Ogród przydomowy jest zazwyczaj miejscem spotkań rodzinnych, azylem stworzonym do relaksu, dlatego warto wygospodarować odrębną przestrzeń do tego przeznaczoną. Może to być wyposażona altanka lub zadaszenie z elementami wypoczynku. Lawendowy Gaj to firma, którą tworzą osoby z pasją, sporządzimy projekt, który będzie odzwierciedleniem marzeń. Dużą popularnością cieszą się oczka wodne lub fontanny, które pięknie prezentują się na tle zieleni. Nasz ogrodnik Szczecin, sprosta każdemu zleceniu.

 • Trawniki z rolki Szczecin - skorzystaj z usług ogrodniczych Lawendowego Gaju

  Zajmujemy się szeroko pojętymi pracami ogrodowymi. Na długiej liście naszych zadań jest wykonywanie trawników z rolki. Niewątpliwym atutem tej formy tworzenia trawników jest natychmiastowy efekt, wystarczy odpowiednio rozłożyć rolki z trawą i cieszyć się pięknym wyglądem soczystej zieleni. Trzeba jednak wiedzieć, które gatunki traw sprawdzą się najlepiej na danym terenie, znaczenie ma także fakt, do czego docelowo ma służyć murawa. Czy jej cel jest głównie dekoracyjny, czy będzie użytkowana np. do zabaw czy sportu. Założenie trawnika z rolki w Szczecinie można zlecić naszej firmie, chętnie służymy poradą w doborze najlepszych rozwiązań. Nasi wykwalifikowani ogrodnicy podejmą się także wysiewu trawy, jednakże w tym przypadku na jej wzrost i końcowy rezultat trzeba będzie poczekać. Gwarantujemy fachowe podejście do tematu.

  Założenie ogrodu z pozoru może wydawać się proste, jednak trzeba orientować się w wielu sprawach i sama znajomość gatunków roślin nie wystarczy. Teren pod ogród powinien być dobrze przygotowany i wyrównany, aby podczas opadów nie gromadziła się woda. Gleba powinna być odżywiona, oczyszczona z chwastów i korzeni, warto zamontować praktyczne systemy nawadniania, poprowadzić ścieżki, itp. Założenie ogrodu to długotrwałe prace, więc dla przyspieszenia efektu, można pokusić się o założenie trawinka z rolki.

 • Praktyczne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie dla Twojej wygody

  Systematyczne podlewanie roślinności w całym ogrodzie jest koniecznością, ale trzeba przyznać że jest też uciążliwe i czasochłonne. Proponujemy zamontowanie systemu nawadniania, który wykona tę czynność, abyś mógł się cieszyć czasem wolnym, a rośliny mogły dostać codzienną porcję wody. Montaż sytemu nawadniania w Szczecinie wykona firma Lawendowy Gaj, która może także wskazać optymalne rozwiązania do Twojego ogrodu. Rozplanujemy każdy element, aby system obejmował cały obszar ogrodu. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż automatyka pozwala na wprowadzenie potrzebnych danych, jak np. częstotliwość podlewania, czas trwania oraz określić pory dnia. Parametry można w każdej chwili zmienić i dopasować do aktualnych potrzeb, np. podczas deszczu. Jak widać montaż takiego systemu ma wiele zalet.

  Lawendowy Gaj powstał z zamiłowania do ogrodnictwa, zadbaliśmy o branżowe wykształcenie i wyposażyliśmy firmę w szereg przydatnych maszyn, urządzeń i akcesoriów. Wszystko to pomaga nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Staramy się, aby każdy Klient korzystający z naszych usług był usatysfakcjonowany. Zajmujemy się nie tylko montażem systemów nawadniania w Szczecinie, ale także nasadzaniem roślin, architekturą ogrodową, pielęgnacją ogrodów, itp. Nasze usługi kierujemy do osób prywatnych i firm.

Motorówki Szczecin