Usuwanie darni

Pierwszy krok do pięknego ogrodu

Aby stworzyć idealny i wymarzony ogród trzeba najpierw zatroszczyć się o dobre przygotowanie podłoża, gdyż sekret piękna ogrodu tkwi w jakości gleby. Najważniejszym czynnikiem i pierwszym krokiem działania na terenie, które w przyszłości ma stać się naszym miejscem wypoczynku jest przygotowanie ziemi dla roślin. Najpierw trzeba zacząć od oczyszczania ziemi z wszelkich pozostałości po budowie śmieci i suchych resztek roślinnych, a następnie należy pozbyć się chwastów. Nie jest to łatwa praca, dlatego też Lawendowy Gaj w Szczecinie wychodzi naprzeciw swoim Klientom oferując swoje usługi ogrodnicze najwyższej jakości.

Jeśli ziemia na planowanym terenie nie jest mocno zbita i nie była wcześniej przekopana powinno się przekopać ją na głębokość dwóch szpadli. Przy większym terenie darń należy usunąć koparką, glebogryzarką, tak aby miejsce było dokładnie oczyszczone z wszelkich korzeni, chwastów i perzu. Kilka kroków do założenia pięknego trawnika:

przygotowanie gleby

oczyszczanie terenu

przekopanie i wyrównanie ziemi

nawożenie

sianie trawy

podlewanie trawnika

koszenie trawnika

Usuwanie Darni Szczecin 01
Usuwanie Darni Szczecin 02
Usuwanie Darni Szczecin 03
Usuwanie Darni Szczecin 04

Przy planowaniu i tworzeniu wymarzonego ogródka wiele osób zapomina o porządkowaniu terenu, bagatelizując tą jakże ważną czynność. Jeśli dobrze nie uporządkuje się terenu można spodziewać się miejscami żółknącej i zasychającej trawy. Gleba pod trawnikiem powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna. Wszelkie pozostawione pozostałości mogą także utrudniać wzrost trawy.

Usuwanie darni za pomocą profesjonalnego sprzętu w Szczecinie

Lawendowy Gaj oferuje swoje usługi wycinarką do darni, która w jak najszybszy, estetyczny i precyzyjny sposób umożliwia przycinanie darni oraz wycinanie połaci trawnika. Dzięki naszemu zaangażowaniu i dobrej koordynacji zespołowej oraz możliwości użycia specjalnego sprzętu zlecenia wykonujemy w jak najszybszym czasie. Wszelkie prace potrafimy wykonać w taki sposób, aby uzyskać pełne zadowolenie naszych Klientów.

Nasza firma Lawendowy Gaj nie tylko pomoże Państwu w oczyszczeniu powierzchni ale gwarantujemy profesjonalne przekopanie terenu usuwając kamienie, chwasty, które zostały w ziemi. Wyrównujemy powierzchnię przygotowując ją do dalszego planowania ogrodu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Lawendowy Gaj w Szczecinie i skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Motorówki Szczecin