Usuwanie darni

Pierwszy krok do pięknego ogrodu

Aby stworzyć idealny i wymarzony ogród trzeba najpierw zatroszczyć się o dobre przygotowanie podłoża, gdyż sekret piękna ogrodu tkwi w jakości gleby. Najważniejszym czynnikiem i pierwszym krokiem działania na terenie, które w przyszłości ma stać się naszym miejscem wypoczynku jest przygotowanie ziemi dla roślin. Najpierw trzeba zacząć od oczyszczania ziemi z wszelkich pozostałości po budowie śmieci i suchych resztek roślinnych, a następnie należy pozbyć się chwastów. Nie jest to łatwa praca, dlatego też Lawendowy Gaj w Szczecinie wychodzi naprzeciw swoim Klientom oferując swoje usługi ogrodnicze najwyższej jakości.

Jeśli ziemia na planowanym terenie nie jest mocno zbita i nie była wcześniej przekopana powinno się przekopać ją na głębokość dwóch szpadli. Przy większym terenie darń należy usunąć koparką, glebogryzarką, tak aby miejsce było dokładnie oczyszczone z wszelkich korzeni, chwastów i perzu. Kilka kroków do założenia pięknego trawnika:

przygotowanie gleby

oczyszczanie terenu

przekopanie i wyrównanie ziemi

nawożenie

sianie trawy

podlewanie trawnika

koszenie trawnika

Usuwanie Darni Szczecin 01
Usuwanie Darni Szczecin 02
Usuwanie Darni Szczecin 03
Usuwanie Darni Szczecin 04

Przy planowaniu i tworzeniu wymarzonego ogródka wiele osób zapomina o porządkowaniu terenu, bagatelizując tą jakże ważną czynność. Jeśli dobrze nie uporządkuje się terenu można spodziewać się miejscami żółknącej i zasychającej trawy. Gleba pod trawnikiem powinna być żyzna i umiarkowanie wilgotna. Wszelkie pozostawione pozostałości mogą także utrudniać wzrost trawy.

Usuwanie darni za pomocą profesjonalnego sprzętu w Szczecinie

Lawendowy Gaj oferuje swoje usługi wycinarką do darni, która w jak najszybszy, estetyczny i precyzyjny sposób umożliwia przycinanie darni oraz wycinanie połaci trawnika. Dzięki naszemu zaangażowaniu i dobrej koordynacji zespołowej oraz możliwości użycia specjalnego sprzętu zlecenia wykonujemy w jak najszybszym czasie. Wszelkie prace potrafimy wykonać w taki sposób, aby uzyskać pełne zadowolenie naszych Klientów.

Nasza firma Lawendowy Gaj nie tylko pomoże Państwu w oczyszczeniu powierzchni ale gwarantujemy profesjonalne przekopanie terenu usuwając kamienie, chwasty, które zostały w ziemi. Wyrównujemy powierzchnię przygotowując ją do dalszego planowania ogrodu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Lawendowy Gaj w Szczecinie i skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

 • Poszukiwany ogrodnik w Szczecinie? Zapraszamy do Lawendowego Gaju

  Lawendowy Gaj to firma ogrodnicza z siedzibą w Szczecinie, która w swoich usługach ma zarówno projektowanie, jak i tworzenie ogrodów. Naszą ofertę kierujemy do osób prywatnych oraz Klientów firmowych, podejmujemy się realizacji zleceń wymagających dużego nakładu pracy. Nasz ogrodnik Szczecin posiada doświadczenie, które pozwala kreować ogrody w różnych stylach. Starannie, sprawdzamy rodzaj gleby, wsłuchujemy się w oczekiwania Klientów i dobieramy gatunki roślin, tworząc harmonizującą ze sobą całość. Aby ogród był funkcjonalny i stylowo się prezentował warto zadbać o wyposażenie go w elementy architektury. Praktyczne altanki, murowany grill, wygodne ścieżki ułatwiające poruszanie się po ogrodzie, to wszystko może znaleźć się w projekcie, który potem wcielimy w życie.

  Aby efekt ostateczny, był zgodny z zamierzeniami, trzeba zacząć od podstaw, czyli sprawdzić rodzaj gleby i w razie potrzeby poddać ją stosownym zabiegom, wyczyścić z chwastów i korzeni, a następnie wyrównać podłoże, przygotowując je pod późniejsze prace. Ogrodnik Szczecin zajmuje się także montowaniem systemów nawadniających oraz oświetlenia, które wiążą się ze zrobieniem wykopu, dlatego warto od tego zacząć działania. Staramy się sprostać wymaganiom Klientów, dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie.

 • Trawniki z rolki w Szczecinie - praktyczne rozwiązanie do Twojego ogrodu

  Trawnik to obowiązkowy element w każdym ogrodzie, którego soczysta zieleń zawsze dodaje uroku. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie warto zdecydować się na trawniki z rolki, które od razu po rozłożenie pięknie się prezentują. Co prawda, przez pierwsze tygodnie nie powinno się ich kosić ani deptać, aby dobrze się ukorzeniły, jednakże jako ozdoba ogrodu, sprawdzają się natychmiastowo. Ogrodnictwo to nasza pasja poparta wiedzą i doświadczeniem, dlatego doskonale orientujemy się jakie gatunki trawy wybrać, jak ją nawadniać i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, aby cieszyła oko pięknym wyglądem. Czarowny gazon, ozdobiony na obrzeżach kwiatami i krzewami, sprawi że przebywanie w ogrodzie będzie czysta przyjemnością. Zakładanie trawnika i inne prace ogrodowe warto powierzyć profesjonalistom.

  Trawniki z rolki w Szczecinie doskonale sprawdzają się w przestrzeni publicznej, na dużych obszarach. Równomiernie rosnąca trawa, to prawdziwa ozdoba, co bez większego problemu możemy uzyskać przy zakładaniu trawnika z rolki. Zupełnie inaczej jest przy siewie, gdzie musimy się liczyć z tym, że w niektórych miejscach mogą pojawić się braki, a w innych trawa może rosnąć zbyt gęsto, ponadto na uzyskanie zadowalającego efektu trzeba sporo poczekać. Lawendowy Gaj serdecznie zaprasza do skorzystania z usług.

 • Profesjonalne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie

  Każdy potrzebuje do życia wody, nie inaczej jest z roślinnością, która musi być systematycznie podlewana. Jednakże obecne realia są takie, że doskwiera nam wieczny brak czasu i niejednokrotnie zapominamy o tej czynności, efektem czego kwiaty zaczynają więdnąć. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie montaż systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie, co zwolni nas z obowiązku podlewania. Zakładane przez nas systemy nawadniające mogą być całkowicie zautomatyzowane, wystarczy wprowadzić określone parametry i problem znika. Warto wziąć pod uwagę nie tylko wielkość ogrodu, ale także gatunki roślin, które mają odmienne wymagania w tym względzie. Istotne jest dokładne rozplanowanie poszczególnych zraszaczy, aby cała powierzchnia z roślinnością, objęta była systemem. W tym celu ogród dzieli się na sekcje, które wyposaża się w odpowiednie elementy.

  Niejednokrotnie powierzono nam montaż systemu nawadniającego w Szczecinie i dotychczasowi Klienci są zadowoleni z naszego wykonania. Orientujemy się, które urządzenia są godne uwagi, w związku z czym chętnie służymy pomocą w wyborze. Nasze kompleksowe usługi ogrodnicze, to duża wygoda, bowiem jedna firma zajmie się wszystkimi czynnościami. Posiadamy nowoczesne narzędzia i urządzenia, które dodatkowo podnoszą efektywność. Pracujemy solidnie i terminowo. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Motorówki Szczecin