Ogród pustynny

Idealny ogród dla osób ceniących czas

Ogród w stylu pustynnym jest ogrodem bardzo skąpym. Jest to doskonała propozycja dla osób, które nie mają za wiele czasu na pielęgnowanie roślin i spędzanie czasu w ogrodzie. Klimat tego ogrodu naśladuje styl afrykański i jest bardzo gorący. Podstawowym budulcem tego miejsca są kamienie i głazy, a także piasek. Większość powierzchni całego terenu pokrywa piach i on zajmuje praktycznie całą przestrzeń. Z roślinności dominują różnego rodzaju rozmaite odmiany kaktusów. A z drzew w tym ogrodzie można znaleźć klon strzępiastokory, glediczję oraz akację.

Roślinność w ogrodzie pustynnym jest mało wymagająca. Kaktusy i inne sukulenty, do prawidłowego rozwoju potrzebują niewiele wody, a trochę więcej światła. Rośliny te przyzwyczajone są do życia na suchych obszarach. W ogrodzie tym znajdują się także różnorodne odmiany traw posadzonych w nieregularnych donicach w kolorach: rudości, grafitu, brązu, żółci i czerni. W dużych płaskich pojemnikach powinny być sadzone gatunki osiągające małe rozmiary.

Pustynny Ogrod Szczecin 01
Pustynny Ogrod Szczecin 02
Pustynny Ogrod Szczecin 03
Pustynny Ogrod Szczecin 04

Ogród pustynny za Twoim domem

Ciekawym i istotnym rozwiązaniem w ogrodzie pustynnym jest zamontowanie punktowego oświetlenia, które skierowane jest na głazy, sukulenty, podświetlając piach, co stanowi niepowtarzalny, wyjątkowy i piękny widok, w dodatku rzadko spotykany.  Jest wiele rodzajów i gatunków, które powodują, że wybór sukulentów jest trudny; sukulenty łodygowe i liściowe, ciepłolubne i zimnolubne, kwitnące, a także te o fantazyjnych pokrojach świecznika, rozety, kolumny czy kuli. Wszystkie rośliny posadzone razem powinny mieć podobne wymagania co do stanowiska i pielęgnowania.

Ogrody te ze względu na swoją niewielką wagę i zastosowanie płytko korzeniących się roślin mogą być stosowane na dachach. Ogród pustynny może być częścią składową ogrodu skalnego, miejskiego lub śródziemnomorskiego. Lawendowy Gaj w Szczecinie zaprasza wszystkich, którzy marzą o swoim wymarzonym ogrodzie do zapoznania się z naszą ofert usług ogrodniczych. Projektujemy, wykonujemy wszelkie realizacje związane z elementami architektonicznymi i wykończeniowymi. Pomożemy Ci stworzyć taki pustynny ogród o jakim zawsze marzyłeś. Serdecznie zapraszamy!

Motorówki Szczecin