Ogród pustynny

Idealny ogród dla osób ceniących czas

Ogród w stylu pustynnym jest ogrodem bardzo skąpym. Jest to doskonała propozycja dla osób, które nie mają za wiele czasu na pielęgnowanie roślin i spędzanie czasu w ogrodzie. Klimat tego ogrodu naśladuje styl afrykański i jest bardzo gorący. Podstawowym budulcem tego miejsca są kamienie i głazy, a także piasek. Większość powierzchni całego terenu pokrywa piach i on zajmuje praktycznie całą przestrzeń. Z roślinności dominują różnego rodzaju rozmaite odmiany kaktusów. A z drzew w tym ogrodzie można znaleźć klon strzępiastokory, glediczję oraz akację.

Roślinność w ogrodzie pustynnym jest mało wymagająca. Kaktusy i inne sukulenty, do prawidłowego rozwoju potrzebują niewiele wody, a trochę więcej światła. Rośliny te przyzwyczajone są do życia na suchych obszarach. W ogrodzie tym znajdują się także różnorodne odmiany traw posadzonych w nieregularnych donicach w kolorach: rudości, grafitu, brązu, żółci i czerni. W dużych płaskich pojemnikach powinny być sadzone gatunki osiągające małe rozmiary.

Pustynny Ogrod Szczecin 01
Pustynny Ogrod Szczecin 02
Pustynny Ogrod Szczecin 03
Pustynny Ogrod Szczecin 04

Ogród pustynny za Twoim domem

Ciekawym i istotnym rozwiązaniem w ogrodzie pustynnym jest zamontowanie punktowego oświetlenia, które skierowane jest na głazy, sukulenty, podświetlając piach, co stanowi niepowtarzalny, wyjątkowy i piękny widok, w dodatku rzadko spotykany.  Jest wiele rodzajów i gatunków, które powodują, że wybór sukulentów jest trudny; sukulenty łodygowe i liściowe, ciepłolubne i zimnolubne, kwitnące, a także te o fantazyjnych pokrojach świecznika, rozety, kolumny czy kuli. Wszystkie rośliny posadzone razem powinny mieć podobne wymagania co do stanowiska i pielęgnowania.

Ogrody te ze względu na swoją niewielką wagę i zastosowanie płytko korzeniących się roślin mogą być stosowane na dachach. Ogród pustynny może być częścią składową ogrodu skalnego, miejskiego lub śródziemnomorskiego. Lawendowy Gaj w Szczecinie zaprasza wszystkich, którzy marzą o swoim wymarzonym ogrodzie do zapoznania się z naszą ofert usług ogrodniczych. Projektujemy, wykonujemy wszelkie realizacje związane z elementami architektonicznymi i wykończeniowymi. Pomożemy Ci stworzyć taki pustynny ogród o jakim zawsze marzyłeś. Serdecznie zapraszamy!

 • Ogrodnik Szczecin - zakładanie ogrodów i ich pielęgnacja

  Jeśli jesteś na etapie poszukiwania ogrodnika w celu zaprojektowania i zaplanowania Twojej przestrzeni wokół domu, właśnie trafiłeś w samo sedno! Ogrodnik Szczecin - Lawendowy Gaj świadczy kompleksowe usługi ogrodnicze. Zapewniamy niemal wszystko wokół domu, począwszy od projektowania, zakładania i pielęgnowania terenów zielonych po koszenie trawników, zakładanie ich, montowanie instalacji nawadniającej i ofiarowanie pomocy w wyborze altan oraz elementów architektury ogrodowej. Nasza ekipa posiada liczne doświadczenie w tej branży i na rynku działa już od kilku lat wykonując zlecenia zarówno dla Klientów Indywidualnych, jak i Biznesowych. Prace ogrodnicze wykonujemy przy użyciu wyspecjalizowanego, nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości.

  Istotne znaczenie ma dla nas współpraca z naszymi Klientami i staramy się dbać o długotrwałe relacje z nimi. Ogrodnik w Szczecinie to szereg profesjonalnych usług, dbanie o szczegóły, perfekcyjne ogrodowe porządki i estetyczne wykończenie detali. Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej wymagające i trudne zlecenia. Oferta, która obejmuje szeroki zakres usług, w ramach których Lawendowy gaj zajmuje się pielęgnacją ogrodów, montażem drenaży oraz przeprowadzeniem badań i analizą gleby jest jedyną taką na zachodniopomorskim rynku. Tworzymy stylizacje ogrodowe i dobieramy odpowiednią roślinność!

 • Nowoczesne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie

  Dostarczenie roślinom wody to element bez którego ciężko sobie wyobrazić piękny ogród. Kaskady, oczka wodne, drenaże, zraszacze czy inne systemy nawadniania ogrodowego odgrywają bardzo ważną funkcję kształtując teren otaczającej nas zieleni. Już na samym początku planowania i projektowania ogrodu można pomyśleć gdzie i w jaki sposób zamontować dysze w taki sposób, aby zapewnić pokrycie całego terenu ogrodowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów – Lawendowy Gaj przedstawia ofertę na wykonanie systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Na miarę budżetów naszych Klientów dopasowujemy odpowiedni system nawadniania wyposażony w automatykę tj. sterowniki, programatory i inne elementy.

  Pomysł na montaż systemów nawadniających powinien zrodzić się na etapie projektowania ogrodu. Automatyczne nawadnianie nie tylko obniży koszty utrzymania ogrodu, ale wyzwoli od rutynowych obowiązków ciągłego podlewania roślin w ogrodzie, dzięki czemu zaoszczędzi czas naszym Zleceniodawcom. Systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie oferowane przez naszą firmę są montowane szybko, a podlewanie zieleni odbywa się profesjonalnie, praktycznie bez ingerencji człowieka (w przypadku zautomatyzowanych systemów). Jednym słowem, nawadnianie ogrodu to nasza specjalność. Chętnie podejmujemy się nawet najtrudniejszych zadań i wymagających projektów.

 • Trawniki z rolki w Szczecinie – natychmiastowy efekt!

  Wiele osób marzy o pięknym zadbanym ogrodzie. Istotną rolę w takiej ogrodowej przestrzeni wokół domu stanowi pasek zieleni tj. trawnik, który komponując się pięknie z krajobrazem i architekturą stanowi element wypoczynkowy. Trawa nie wymaga dużej ilości pracy, jak rabatki czy inna roślinność, dlatego jest tak bardzo pożądanym elementem w ogrodzie. Dzięki profesjonalnej firmie, która zajmuje się zakładaniem trawników i ich koszeniem wiele osób może cieszyć się zielenią wokół swoich domów. Lawendowy gaj oferuje trawniki z rolki w Szczecinie wysokiej jakości. Do Klientów dojeżdżamy z gotowym produktem wyhodowanym do odpowiedniej wielkości. Przed przystąpieniem do założenia takiego paska zieleni przygotowujemy teren i glebę pod trawnik.

  Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni z naszych usług ogrodniczych oraz produktów. Należy opamiętać o tym, że trawniki z rolki Szczecin dają natychmiastowy efekt wizualny. Można z nich korzystać już po kilku tygodniach. Nie mają problemu z zachwaszczeniem, jak to bywa w przypadku trawników z siewu. Lawendowy Gaj to specjaliści z pasją do ogrodnictwa i kompozycji ogrodowych. Działamy w tej branży od lat tworząc niecodzienne przydomowe krajobrazy i tereny zieleni zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju instytucji oraz firm. Jeśli poszukujesz ogrodników w Szczecinie zapraszamy do kontaktu z nami!

Motorówki Szczecin