Ścieżki i schody

Schody w Twoim ogrodzie

Schody w ogrodzie są nie lada wyzwaniem. Najbardziej wdzięczne jest ukształtowanie terenu, które daje wiele możliwości aranżacyjnych. Do tego możemy wykorzystać każdy oryginalny element jak stare drzewo, głazy narzutowe, cegłę z rozbiórki, płyty chodnikowe, krawężniki betonowe. Jeśli mamy teren płaski, łatwiej na nim jest wykonanie schodów aniżeli na terenie spadzistym, bowiem takie nachylenie terenu zmusza nas do przemyślenia najwygodniejszego rozwiązania. Zanim ułożymy kostkę, przystępujemy do korytowania, układania, wylewania betonu. Jeśli jest to skarpa należy wykonać w skarpie wgłębienia na głębokość ok. 40 cm. Pod schody należy ułożyć żwir, aby spływająca woda nie wymyła stopni, następnie piasek. Aby obliczyć ile stopni będzie potrzebnych, pod uwagę bierzemy przede wszystkim nachylenie terenu oraz długość schodów.

Szerokość może być różna od 80 cm do 120 cm. Najbezpieczniejsze zejścia są łagodne, rozciągające się w terenie, z jak najniższymi stopniami. Takie długie schody pięknie się prezentują ale mogą być kosztowne, z uwagi na ilość materiału. Fundament możemy samodzielnie wylać. Pod dokonaniu obliczeń, wykonaniu koryta, zakupujemy materiał. Jeśli możemy, warto pomyśleć o pięknej poręczy, choć we fragmencie. Całość będzie się pięknie komponowała.

Schody Sciezki Ogrodowe Szczecin 01
Schody Sciezki Ogrodowe Szczecin 02
Schody Sciezki Ogrodowe Szczecin 03
Schody Sciezki Ogrodowe Szczecin 04

Ścieżki wykonywane przez Lawendowy Gaj

Ścieżki powinno się zaprojektować już na etapie projektowania ogrodu. Kiedy rozmieszczone są już elementy małej architektury ogrodowej, znamy położenie rabat, miejsc wypoczynku, fontann, stawu czy kącika zabaw. Rozplanowujemy ich trasę, jeśli nie były wcześniej zaprojektowane. Najważniejsza jest szerokość, następnie materiał jaki powinien być zastosowany. Najłatwiej wykonać je z różnego rodzaju kruszyw, uprzednio wytyczając obrzeża, następnie usypując kruszywo na całą szerokość. Innym materiałem równie dobrze może być płyta betonowa odwzorowująca słoje drewniane w kolorze brązu lub szarym, jeśli ogród jest w stylu nowoczesnym.

Płyty te wykonane są w różnej grubości i różnej szerokości. Mogą być ażurowe lub inne. Kostka brukowa, ułożona w finezyjne wzory, również może być elementem dekorującym ścieżki. Dobrym rozwiązaniem, może być również poczciwa stara cegła, ona bardziej nawiązałaby do stylu angielskiego. Mogą być również płyty granitowe, szare lub czarne, a także może być wykorzystana stara, pokruszona dachówka cementowa. Rozwiązań ciekawych na prawdę jest sporo. Wystarczy tylko dobrze zastanowić się, gdzie nasze ścieżki mają przebiegać. Najlepiej jeśli je wychodzimy przed położeniem, bowiem wiadomo, którędy domownicy czy goście lubią chadzać.

 • Profesjonalny ogrodnik Szczecin z szerokim wachlarzem usług

  Prace ogrodowe, wbrew pozorom wymagają specjalistycznej wiedzy, co pozwoli uzyskać nie tylko estetyczny, ale także trwały efekt. Nie każdy czerpie przyjemność z pracy w ogrodzie i woli to zadanie powierzyć innym. I tutaj pojawia się nasza rola - ogrodnik Szczecin z Lawendowego Gaju, chętnie podejmie się założenia ogrodu od podstaw lub zajmie się pielęgnacją ogrodu istniejącego. Jako znawcy tematu, wykonujemy badanie gruntu, dzięki czemu wiemy jakie gatunki kwiatów najlepiej będą się rozwijać na danym terenie. W przypadku ziemi złej jakości wskazane jest jej nawożenie, aby podnieść jej walory odżywcze. Nie stronimy od zajęć bardziej technicznych, jak np. montaż oświetlenia, systemów nawadniających czy architektury ogrodowej. Umiejętne rozplanowanie wszystkich elementów, pozwoli na stworzenie ogrodu jak z bajki.

  Ogród przydomowy jest zazwyczaj miejscem spotkań rodzinnych, azylem stworzonym do relaksu, dlatego warto wygospodarować odrębną przestrzeń do tego przeznaczoną. Może to być wyposażona altanka lub zadaszenie z elementami wypoczynku. Lawendowy Gaj to firma, którą tworzą osoby z pasją, sporządzimy projekt, który będzie odzwierciedleniem marzeń. Dużą popularnością cieszą się oczka wodne lub fontanny, które pięknie prezentują się na tle zieleni. Nasz ogrodnik Szczecin, sprosta każdemu zleceniu.

 • Trawniki z rolki Szczecin - skorzystaj z usług ogrodniczych Lawendowego Gaju

  Zajmujemy się szeroko pojętymi pracami ogrodowymi. Na długiej liście naszych zadań jest wykonywanie trawników z rolki. Niewątpliwym atutem tej formy tworzenia trawników jest natychmiastowy efekt, wystarczy odpowiednio rozłożyć rolki z trawą i cieszyć się pięknym wyglądem soczystej zieleni. Trzeba jednak wiedzieć, które gatunki traw sprawdzą się najlepiej na danym terenie, znaczenie ma także fakt, do czego docelowo ma służyć murawa. Czy jej cel jest głównie dekoracyjny, czy będzie użytkowana np. do zabaw czy sportu. Założenie trawnika z rolki w Szczecinie można zlecić naszej firmie, chętnie służymy poradą w doborze najlepszych rozwiązań. Nasi wykwalifikowani ogrodnicy podejmą się także wysiewu trawy, jednakże w tym przypadku na jej wzrost i końcowy rezultat trzeba będzie poczekać. Gwarantujemy fachowe podejście do tematu.

  Założenie ogrodu z pozoru może wydawać się proste, jednak trzeba orientować się w wielu sprawach i sama znajomość gatunków roślin nie wystarczy. Teren pod ogród powinien być dobrze przygotowany i wyrównany, aby podczas opadów nie gromadziła się woda. Gleba powinna być odżywiona, oczyszczona z chwastów i korzeni, warto zamontować praktyczne systemy nawadniania, poprowadzić ścieżki, itp. Założenie ogrodu to długotrwałe prace, więc dla przyspieszenia efektu, można pokusić się o założenie trawinka z rolki.

 • Praktyczne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie dla Twojej wygody

  Systematyczne podlewanie roślinności w całym ogrodzie jest koniecznością, ale trzeba przyznać że jest też uciążliwe i czasochłonne. Proponujemy zamontowanie systemu nawadniania, który wykona tę czynność, abyś mógł się cieszyć czasem wolnym, a rośliny mogły dostać codzienną porcję wody. Montaż sytemu nawadniania w Szczecinie wykona firma Lawendowy Gaj, która może także wskazać optymalne rozwiązania do Twojego ogrodu. Rozplanujemy każdy element, aby system obejmował cały obszar ogrodu. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż automatyka pozwala na wprowadzenie potrzebnych danych, jak np. częstotliwość podlewania, czas trwania oraz określić pory dnia. Parametry można w każdej chwili zmienić i dopasować do aktualnych potrzeb, np. podczas deszczu. Jak widać montaż takiego systemu ma wiele zalet.

  Lawendowy Gaj powstał z zamiłowania do ogrodnictwa, zadbaliśmy o branżowe wykształcenie i wyposażyliśmy firmę w szereg przydatnych maszyn, urządzeń i akcesoriów. Wszystko to pomaga nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Staramy się, aby każdy Klient korzystający z naszych usług był usatysfakcjonowany. Zajmujemy się nie tylko montażem systemów nawadniania w Szczecinie, ale także nasadzaniem roślin, architekturą ogrodową, pielęgnacją ogrodów, itp. Nasze usługi kierujemy do osób prywatnych i firm.

Motorówki Szczecin