Ogród wiejski

Wymarzony ogród dla osób ceniących tradycję

Piękny ogród w wymarzonym stylu wiejskim może wkrótce pojawić się za Waszym domem jeśli tylko skontaktujecie się z nami i zapoznacie z naszą ofertą usług. Lawendowy Gaj w Szczecinie stworzy projekt i wizję ogrodu, spełniając wszystkie Wasze oczekiwania.

Ogród wiejski łączy w sobie funkcje dekoracyjne i użytkowe. Zacierają się w nim wszelkie granice, dlatego też styl ogrodu wiejskiego uważa się za swobodny. Rabaty przenikają się w sposób naturalny tworząc jednakową, harmonijną całość. W ogrodzie wiejskim dominują rośliny takie jak jeżówki, rudbekie, kaliny, pysznogłówki. Natomiast w donicach ustawionych na parapecie czy tarasie królują pelargonie. Ogrodzenie wiejskiego ogrodu zazwyczaj jest drewniane, ścieżki ułożone są z cegły, a w wiklinowych koszach stojących przed wejściem znajdują się jabłka. Spotkać w nim można grządki warzywne i ziołowe. Nie powinno zabraknąć drzew owocowych. Idealnie wkomponuje się tutaj jabłoń – papierówka, kwitnąca pośród malinowego zakątka. Dorodne drzewo czereśni będzie również pięknym akcentem w wiejskim ogrodzie.

Klimat ogrodu wiejskiego jest naturalny i swobodny. A widok i urok tego miejsca powoduje, że ma się nieodparte wrażenie jakby czas stanął w miejscu, a wszystko co się znajduje w ogrodzie miało wpływ na poprzednie pokolenia. Dominującymi kwiatami będą tu nagietki, floksy, przetaczniki, czosnek, hibiskusy, orliki.

Wiejski Ogrod Szczecin 01
Wiejski Ogrod Szczecin 02
Wiejski Ogrod Szczecin 03
Wiejski Ogrod Szczecin 04

Owocowy sad i naturalność w ogrodzie wiejskim

W ogrodzie tym nie powinno zabraknąć łąki kwiatowej, którą można także zastąpić zwyczajnym trawnikiem. Rośliny mogą tworzyć malowniczy gąszcz. Ważną rolę odgrywają te o pachnących kwiatach. Godne polecenia są gatunki rodzime i znane od lat, a także takie, które będą się łatwo rozsiewać i łatwo przystosują się do naszego klimatu. Zieleń tą można urozmaicić również studnią stojącą pośród trawy. Niezwykłym i ciekawym elementem architektury ogrodu wiejskiego może być wanna stalowa na nóżkach, a w niej woda opadowa tzw. deszczówka. Ogród wykonany w tym stylu idealnie współgra i harmonizuje się z otaczającym krajobrazem.

Staromodne ogródki w stylu wiejskim mogą stać się inspiracją do zaprojektowania swojego własnego ogrodu i kompozycji pełnej barw. Pasują idealnie do domów o tradycyjnej architekturze. Ogród wiejski stanowi szczególne miejsce. Można rozkoszować się w nim prawdziwymi darami natury delektując się pięknem barwnych roślin i kosztując przy tym smaczne owoce i warzywa.

Motorówki Szczecin