Ogród wiejski

Wymarzony ogród dla osób ceniących tradycję

Piękny ogród w wymarzonym stylu wiejskim może wkrótce pojawić się za Waszym domem jeśli tylko skontaktujecie się z nami i zapoznacie z naszą ofertą usług. Lawendowy Gaj w Szczecinie stworzy projekt i wizję ogrodu, spełniając wszystkie Wasze oczekiwania.

Ogród wiejski łączy w sobie funkcje dekoracyjne i użytkowe. Zacierają się w nim wszelkie granice, dlatego też styl ogrodu wiejskiego uważa się za swobodny. Rabaty przenikają się w sposób naturalny tworząc jednakową, harmonijną całość. W ogrodzie wiejskim dominują rośliny takie jak jeżówki, rudbekie, kaliny, pysznogłówki. Natomiast w donicach ustawionych na parapecie czy tarasie królują pelargonie. Ogrodzenie wiejskiego ogrodu zazwyczaj jest drewniane, ścieżki ułożone są z cegły, a w wiklinowych koszach stojących przed wejściem znajdują się jabłka. Spotkać w nim można grządki warzywne i ziołowe. Nie powinno zabraknąć drzew owocowych. Idealnie wkomponuje się tutaj jabłoń – papierówka, kwitnąca pośród malinowego zakątka. Dorodne drzewo czereśni będzie również pięknym akcentem w wiejskim ogrodzie.

Klimat ogrodu wiejskiego jest naturalny i swobodny. A widok i urok tego miejsca powoduje, że ma się nieodparte wrażenie jakby czas stanął w miejscu, a wszystko co się znajduje w ogrodzie miało wpływ na poprzednie pokolenia. Dominującymi kwiatami będą tu nagietki, floksy, przetaczniki, czosnek, hibiskusy, orliki.

Wiejski Ogrod Szczecin 01
Wiejski Ogrod Szczecin 02
Wiejski Ogrod Szczecin 03
Wiejski Ogrod Szczecin 04

Owocowy sad i naturalność w ogrodzie wiejskim

W ogrodzie tym nie powinno zabraknąć łąki kwiatowej, którą można także zastąpić zwyczajnym trawnikiem. Rośliny mogą tworzyć malowniczy gąszcz. Ważną rolę odgrywają te o pachnących kwiatach. Godne polecenia są gatunki rodzime i znane od lat, a także takie, które będą się łatwo rozsiewać i łatwo przystosują się do naszego klimatu. Zieleń tą można urozmaicić również studnią stojącą pośród trawy. Niezwykłym i ciekawym elementem architektury ogrodu wiejskiego może być wanna stalowa na nóżkach, a w niej woda opadowa tzw. deszczówka. Ogród wykonany w tym stylu idealnie współgra i harmonizuje się z otaczającym krajobrazem.

Staromodne ogródki w stylu wiejskim mogą stać się inspiracją do zaprojektowania swojego własnego ogrodu i kompozycji pełnej barw. Pasują idealnie do domów o tradycyjnej architekturze. Ogród wiejski stanowi szczególne miejsce. Można rozkoszować się w nim prawdziwymi darami natury delektując się pięknem barwnych roślin i kosztując przy tym smaczne owoce i warzywa.

 • Ogrodnik Szczecin - zakładanie ogrodów i ich pielęgnacja

  Jeśli jesteś na etapie poszukiwania ogrodnika w celu zaprojektowania i zaplanowania Twojej przestrzeni wokół domu, właśnie trafiłeś w samo sedno! Ogrodnik Szczecin - Lawendowy Gaj świadczy kompleksowe usługi ogrodnicze. Zapewniamy niemal wszystko wokół domu, począwszy od projektowania, zakładania i pielęgnowania terenów zielonych po koszenie trawników, zakładanie ich, montowanie instalacji nawadniającej i ofiarowanie pomocy w wyborze altan oraz elementów architektury ogrodowej. Nasza ekipa posiada liczne doświadczenie w tej branży i na rynku działa już od kilku lat wykonując zlecenia zarówno dla Klientów Indywidualnych, jak i Biznesowych. Prace ogrodnicze wykonujemy przy użyciu wyspecjalizowanego, nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości.

  Istotne znaczenie ma dla nas współpraca z naszymi Klientami i staramy się dbać o długotrwałe relacje z nimi. Ogrodnik w Szczecinie to szereg profesjonalnych usług, dbanie o szczegóły, perfekcyjne ogrodowe porządki i estetyczne wykończenie detali. Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej wymagające i trudne zlecenia. Oferta, która obejmuje szeroki zakres usług, w ramach których Lawendowy gaj zajmuje się pielęgnacją ogrodów, montażem drenaży oraz przeprowadzeniem badań i analizą gleby jest jedyną taką na zachodniopomorskim rynku. Tworzymy stylizacje ogrodowe i dobieramy odpowiednią roślinność!

 • Nowoczesne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie

  Dostarczenie roślinom wody to element bez którego ciężko sobie wyobrazić piękny ogród. Kaskady, oczka wodne, drenaże, zraszacze czy inne systemy nawadniania ogrodowego odgrywają bardzo ważną funkcję kształtując teren otaczającej nas zieleni. Już na samym początku planowania i projektowania ogrodu można pomyśleć gdzie i w jaki sposób zamontować dysze w taki sposób, aby zapewnić pokrycie całego terenu ogrodowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów – Lawendowy Gaj przedstawia ofertę na wykonanie systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie. Na miarę budżetów naszych Klientów dopasowujemy odpowiedni system nawadniania wyposażony w automatykę tj. sterowniki, programatory i inne elementy.

  Pomysł na montaż systemów nawadniających powinien zrodzić się na etapie projektowania ogrodu. Automatyczne nawadnianie nie tylko obniży koszty utrzymania ogrodu, ale wyzwoli od rutynowych obowiązków ciągłego podlewania roślin w ogrodzie, dzięki czemu zaoszczędzi czas naszym Zleceniodawcom. Systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie oferowane przez naszą firmę są montowane szybko, a podlewanie zieleni odbywa się profesjonalnie, praktycznie bez ingerencji człowieka (w przypadku zautomatyzowanych systemów). Jednym słowem, nawadnianie ogrodu to nasza specjalność. Chętnie podejmujemy się nawet najtrudniejszych zadań i wymagających projektów.

 • Trawniki z rolki w Szczecinie – natychmiastowy efekt!

  Wiele osób marzy o pięknym zadbanym ogrodzie. Istotną rolę w takiej ogrodowej przestrzeni wokół domu stanowi pasek zieleni tj. trawnik, który komponując się pięknie z krajobrazem i architekturą stanowi element wypoczynkowy. Trawa nie wymaga dużej ilości pracy, jak rabatki czy inna roślinność, dlatego jest tak bardzo pożądanym elementem w ogrodzie. Dzięki profesjonalnej firmie, która zajmuje się zakładaniem trawników i ich koszeniem wiele osób może cieszyć się zielenią wokół swoich domów. Lawendowy gaj oferuje trawniki z rolki w Szczecinie wysokiej jakości. Do Klientów dojeżdżamy z gotowym produktem wyhodowanym do odpowiedniej wielkości. Przed przystąpieniem do założenia takiego paska zieleni przygotowujemy teren i glebę pod trawnik.

  Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni z naszych usług ogrodniczych oraz produktów. Należy opamiętać o tym, że trawniki z rolki Szczecin dają natychmiastowy efekt wizualny. Można z nich korzystać już po kilku tygodniach. Nie mają problemu z zachwaszczeniem, jak to bywa w przypadku trawników z siewu. Lawendowy Gaj to specjaliści z pasją do ogrodnictwa i kompozycji ogrodowych. Działamy w tej branży od lat tworząc niecodzienne przydomowe krajobrazy i tereny zieleni zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju instytucji oraz firm. Jeśli poszukujesz ogrodników w Szczecinie zapraszamy do kontaktu z nami!

Motorówki Szczecin