Niwelacja terenu

Kształtowanie terenu i ogrodów przydomowych w Szczecinie

Lawendowy Gaj oferuje usługi i fachowe doradztwo w niwelowaniu terenu. Niwelacja terenu to odpowiednie kształtowanie i wyrównanie powierzchni stosownie do zamierzeń dalszego wykorzystywania działki, którą warto powierzyć specjalistom. Można wyrównać powierzchnię samodzielnie, szczególnie jeśli działka nie jest zbyt duża i przeznaczona jest pod mały ogródek. Wyrównując teren pod trawnik należy ukształtować podłoże całkiem równo lub wykonać na przykład górkę z przeznaczeniem na skalnik. Kolejną istotną sprawą jest wyrównywanie terenu do odpowiedniego poziomu. Niwelacja nie musi oznaczać tylko zebrania warstwy ziemi. Podczas profilowania zostaje zerwana warstwa humusu, więc przed założeniem ogrodu należy nawieźć żyzne podłoże. Elementy, które są istotne w przygotowaniu powierzchni pod ogródek to:

ukształtowanie terenu

poprowadzenie instalacji

wyrównanie terenu

Niwelacja Terenu Szczecin 01
Niwelacja Terenu Szczecin 02
Niwelacja Terenu Szczecin 03
Niwelacja Terenu Szczecin 04

Przygotowaną powierzchnię gruntu należy wyrównać (na przykład łatą drewnianą) i zwałować walcem o ciężarze powyżej 70 kg. Aby gleba osiadła i dobrze się zagęściła, dobrze jest w ciągu jednego albo dwóch tygodni kilkakrotnie polewać teren wodą.

Profesjonalne usługi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu

Niwelując teren kształtujemy powierzchnię pod dany projekt i wizję ogrodu. Należy pamiętać o wielu ważnych czynnikach, np. o tym, aby nie mieszać nieurodzajnego podglebia z próchnicą – żyzną wierzchnią warstwą gleby. Po ukształtowaniu całego terenu można już wyznaczać ścieżki i place.

Jeśli na działce występują nierówności można je zniwelować. Formując niewielkie spadki w stronę ogrodzenia, daje to możliwość odpływu wody opadowej. Konieczne jest kompleksowe oczyszczanie terenu z wszelkich zanieczyszczeń i odpadów. Nie trzeba inwestować dużo czasu i wysiłku w kształtowanie terenu. Spełniając oczekiwania naszych Klientów firma Lawendowy Gaj poleca usługi ogrodnicze w Szczecinie. Zajmujemy się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Kształtujemy i niwelujemy tereny przydomowych ogródków, a także zagospodarowujemy całą przydomową przestrzeń. Proponujemy takie rozwiązania, które będą odpowiednie i dopasowane do potrzeb i wymagań naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Motorówki Szczecin