Niwelacja terenu

Kształtowanie terenu i ogrodów przydomowych w Szczecinie

Lawendowy Gaj oferuje usługi i fachowe doradztwo w niwelowaniu terenu. Niwelacja terenu to odpowiednie kształtowanie i wyrównanie powierzchni stosownie do zamierzeń dalszego wykorzystywania działki, którą warto powierzyć specjalistom. Można wyrównać powierzchnię samodzielnie, szczególnie jeśli działka nie jest zbyt duża i przeznaczona jest pod mały ogródek. Wyrównując teren pod trawnik należy ukształtować podłoże całkiem równo lub wykonać na przykład górkę z przeznaczeniem na skalnik. Kolejną istotną sprawą jest wyrównywanie terenu do odpowiedniego poziomu. Niwelacja nie musi oznaczać tylko zebrania warstwy ziemi. Podczas profilowania zostaje zerwana warstwa humusu, więc przed założeniem ogrodu należy nawieźć żyzne podłoże. Elementy, które są istotne w przygotowaniu powierzchni pod ogródek to:

ukształtowanie terenu

poprowadzenie instalacji

wyrównanie terenu

Niwelacja Terenu Szczecin 01
Niwelacja Terenu Szczecin 02
Niwelacja Terenu Szczecin 03
Niwelacja Terenu Szczecin 04

Przygotowaną powierzchnię gruntu należy wyrównać (na przykład łatą drewnianą) i zwałować walcem o ciężarze powyżej 70 kg. Aby gleba osiadła i dobrze się zagęściła, dobrze jest w ciągu jednego albo dwóch tygodni kilkakrotnie polewać teren wodą.

Profesjonalne usługi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu

Niwelując teren kształtujemy powierzchnię pod dany projekt i wizję ogrodu. Należy pamiętać o wielu ważnych czynnikach, np. o tym, aby nie mieszać nieurodzajnego podglebia z próchnicą – żyzną wierzchnią warstwą gleby. Po ukształtowaniu całego terenu można już wyznaczać ścieżki i place.

Jeśli na działce występują nierówności można je zniwelować. Formując niewielkie spadki w stronę ogrodzenia, daje to możliwość odpływu wody opadowej. Konieczne jest kompleksowe oczyszczanie terenu z wszelkich zanieczyszczeń i odpadów. Nie trzeba inwestować dużo czasu i wysiłku w kształtowanie terenu. Spełniając oczekiwania naszych Klientów firma Lawendowy Gaj poleca usługi ogrodnicze w Szczecinie. Zajmujemy się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Kształtujemy i niwelujemy tereny przydomowych ogródków, a także zagospodarowujemy całą przydomową przestrzeń. Proponujemy takie rozwiązania, które będą odpowiednie i dopasowane do potrzeb i wymagań naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 • Poszukiwany ogrodnik w Szczecinie? Zapraszamy do Lawendowego Gaju

  Lawendowy Gaj to firma ogrodnicza z siedzibą w Szczecinie, która w swoich usługach ma zarówno projektowanie, jak i tworzenie ogrodów. Naszą ofertę kierujemy do osób prywatnych oraz Klientów firmowych, podejmujemy się realizacji zleceń wymagających dużego nakładu pracy. Nasz ogrodnik Szczecin posiada doświadczenie, które pozwala kreować ogrody w różnych stylach. Starannie, sprawdzamy rodzaj gleby, wsłuchujemy się w oczekiwania Klientów i dobieramy gatunki roślin, tworząc harmonizującą ze sobą całość. Aby ogród był funkcjonalny i stylowo się prezentował warto zadbać o wyposażenie go w elementy architektury. Praktyczne altanki, murowany grill, wygodne ścieżki ułatwiające poruszanie się po ogrodzie, to wszystko może znaleźć się w projekcie, który potem wcielimy w życie.

  Aby efekt ostateczny, był zgodny z zamierzeniami, trzeba zacząć od podstaw, czyli sprawdzić rodzaj gleby i w razie potrzeby poddać ją stosownym zabiegom, wyczyścić z chwastów i korzeni, a następnie wyrównać podłoże, przygotowując je pod późniejsze prace. Ogrodnik Szczecin zajmuje się także montowaniem systemów nawadniających oraz oświetlenia, które wiążą się ze zrobieniem wykopu, dlatego warto od tego zacząć działania. Staramy się sprostać wymaganiom Klientów, dlatego każde zlecenie traktujemy indywidualnie.

 • Trawniki z rolki w Szczecinie - praktyczne rozwiązanie do Twojego ogrodu

  Trawnik to obowiązkowy element w każdym ogrodzie, którego soczysta zieleń zawsze dodaje uroku. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie warto zdecydować się na trawniki z rolki, które od razu po rozłożenie pięknie się prezentują. Co prawda, przez pierwsze tygodnie nie powinno się ich kosić ani deptać, aby dobrze się ukorzeniły, jednakże jako ozdoba ogrodu, sprawdzają się natychmiastowo. Ogrodnictwo to nasza pasja poparta wiedzą i doświadczeniem, dlatego doskonale orientujemy się jakie gatunki trawy wybrać, jak ją nawadniać i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, aby cieszyła oko pięknym wyglądem. Czarowny gazon, ozdobiony na obrzeżach kwiatami i krzewami, sprawi że przebywanie w ogrodzie będzie czysta przyjemnością. Zakładanie trawnika i inne prace ogrodowe warto powierzyć profesjonalistom.

  Trawniki z rolki w Szczecinie doskonale sprawdzają się w przestrzeni publicznej, na dużych obszarach. Równomiernie rosnąca trawa, to prawdziwa ozdoba, co bez większego problemu możemy uzyskać przy zakładaniu trawnika z rolki. Zupełnie inaczej jest przy siewie, gdzie musimy się liczyć z tym, że w niektórych miejscach mogą pojawić się braki, a w innych trawa może rosnąć zbyt gęsto, ponadto na uzyskanie zadowalającego efektu trzeba sporo poczekać. Lawendowy Gaj serdecznie zaprasza do skorzystania z usług.

 • Profesjonalne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie

  Każdy potrzebuje do życia wody, nie inaczej jest z roślinnością, która musi być systematycznie podlewana. Jednakże obecne realia są takie, że doskwiera nam wieczny brak czasu i niejednokrotnie zapominamy o tej czynności, efektem czego kwiaty zaczynają więdnąć. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie montaż systemu nawadniania ogrodowego w Szczecinie, co zwolni nas z obowiązku podlewania. Zakładane przez nas systemy nawadniające mogą być całkowicie zautomatyzowane, wystarczy wprowadzić określone parametry i problem znika. Warto wziąć pod uwagę nie tylko wielkość ogrodu, ale także gatunki roślin, które mają odmienne wymagania w tym względzie. Istotne jest dokładne rozplanowanie poszczególnych zraszaczy, aby cała powierzchnia z roślinnością, objęta była systemem. W tym celu ogród dzieli się na sekcje, które wyposaża się w odpowiednie elementy.

  Niejednokrotnie powierzono nam montaż systemu nawadniającego w Szczecinie i dotychczasowi Klienci są zadowoleni z naszego wykonania. Orientujemy się, które urządzenia są godne uwagi, w związku z czym chętnie służymy pomocą w wyborze. Nasze kompleksowe usługi ogrodnicze, to duża wygoda, bowiem jedna firma zajmie się wszystkimi czynnościami. Posiadamy nowoczesne narzędzia i urządzenia, które dodatkowo podnoszą efektywność. Pracujemy solidnie i terminowo. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Motorówki Szczecin