Oświetlenie w ogrodzie

Montaż oświetlenia ogrodowego w Szczecinie

Światło w ogrodzie jest bardzo ważnym elementem, które pełni funkcję ozdobną, ale i też potrafi zapewnić poczucie komfortu i bezpieczeństwa po zmroku. Dzięki oświetleniu w godzinach nocnych można bez problemów i większego trudu poruszać się po ogrodzie. Światło pozwala na wyeksponowanie tych rzeczy, które są interesujące i warte pokazania, a także umożliwia spędzenie przyjemnych chwil wraz z bliskimi i znajomymi w wieczorne i letnie dni. Montaż oświetlenia ogrodowego musi być przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i może być zasilane instalacją nisko – lub wysokonapięciową. Lawendowy Gaj może pomóc Państwu w doborze idealnego oświetlenia ogrodowego, które może być następujące:

lampy na słupkach różnej wysokości (rtęciowe, sodowe)

klinkiety i latarnie – oprawy do montowania na ścianach budynku

reflektory

oświetlenie punktowe (halogeny)

Oswietlenie Ogrodu Szczecin 01
Oswietlenie Ogrodu Szczecin 02
Oswietlenie Ogrodu Szczecin 03
Oswietlenie Ogrodu Szczecin 04

System oświetleniowy warto zaprojektować i zamontować przed urządzeniem całego ogrodu, dzięki temu można uniknąć rozkopania i zniszczenia zagospodarowanego terenu. Całą aranżację oświetlenia należy na spokojnie przemyśleć, gdyż dobrana w odpowiedni sposób kompozycja świetlna może dodać uroku i tajemniczości. Jeśli podświetlimy wybrane elementy małej architektury, rośliny, a także oczko wodne to nie tylko będziemy podziwiać piękne oświetlenie nocą ale przede wszystkim będzie można bezpiecznie poruszać się po ogrodzie.

Lampy i punkty oświetleniowe w nowoczesnym stylu

Umiejętnie zaplanowany i zaprojektowany ogród może stać się niesamowitym i magicznym miejscem, który będzie zachwycał pięknem w nocy. W ogrodach zwykle stosuje się kilka technik oświetleniowych co daje jeszcze lepsze widoki i efekty świetlne. Firma Lawendowy Gaj zajmuje się montażem systemu oświetleniowego do ogrodów w Szczecinie. Nasi specjaliści pomogą Państwu wybrać i zaprojektować odpowiednie oświetlenie ogrodowe. Zwiększając komfort użytkowania wychodzimy naprzeciw naszym Klientom wyposażając lampy w czujniki zmierzchowe lub sterowanie czasowe. Dzięki nim oświetlenie będzie automatycznie włączało i wyłączało się w określonym czasie. Montując dodatkowo czujniki ruchu można zaoszczędzić energię elektryczną ale też lepsze i łatwiejsze poruszanie się po strefach ogrodu.

Oświetlenie i oprawy wykorzystywane na zewnątrz budynków powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jesteśmy przekonani, że oświetlenie dobrane i zrealizowane przez naszą firmą Lawendowy Gaj pozwoli Państwu w magiczny i wyjątkowy sposób ukształtować przestrzeń ogrodową wokół domu, wydobywając to co najpiękniejsze w ogrodzie po zmroku.

Oświetlenie do ogrodu jest ważnym elementem, dzięki którym po zmierzchu tworzymy odpowiedni nastrój intymny oraz klimat posesji. Na rynku jest ogromny wybór lamp stojących niskich i wysokich, kinkietów, czujników zmierzchowych współpracujących z oświetleniem ledowym, często wykorzystywanym w podświetleniu architektury czy soliterów roślinnych. Mamy do zaoferownia różnego rodzaju oprawy ogrodowe montowane na elewacjach budynku czy ogrodzeniach. Pozwalające na znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. W zależności od stylistyki ogrodowej, dobieramy odpowiednią oprawę, kolor i materiał. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z profesjonalnego montażu systemu oświetleniowego przez naszych specjalistów.

 • Profesjonalny ogrodnik Szczecin z szerokim wachlarzem usług

  Prace ogrodowe, wbrew pozorom wymagają specjalistycznej wiedzy, co pozwoli uzyskać nie tylko estetyczny, ale także trwały efekt. Nie każdy czerpie przyjemność z pracy w ogrodzie i woli to zadanie powierzyć innym. I tutaj pojawia się nasza rola - ogrodnik Szczecin z Lawendowego Gaju, chętnie podejmie się założenia ogrodu od podstaw lub zajmie się pielęgnacją ogrodu istniejącego. Jako znawcy tematu, wykonujemy badanie gruntu, dzięki czemu wiemy jakie gatunki kwiatów najlepiej będą się rozwijać na danym terenie. W przypadku ziemi złej jakości wskazane jest jej nawożenie, aby podnieść jej walory odżywcze. Nie stronimy od zajęć bardziej technicznych, jak np. montaż oświetlenia, systemów nawadniających czy architektury ogrodowej. Umiejętne rozplanowanie wszystkich elementów, pozwoli na stworzenie ogrodu jak z bajki.

  Ogród przydomowy jest zazwyczaj miejscem spotkań rodzinnych, azylem stworzonym do relaksu, dlatego warto wygospodarować odrębną przestrzeń do tego przeznaczoną. Może to być wyposażona altanka lub zadaszenie z elementami wypoczynku. Lawendowy Gaj to firma, którą tworzą osoby z pasją, sporządzimy projekt, który będzie odzwierciedleniem marzeń. Dużą popularnością cieszą się oczka wodne lub fontanny, które pięknie prezentują się na tle zieleni. Nasz ogrodnik Szczecin, sprosta każdemu zleceniu.

 • Trawniki z rolki Szczecin - skorzystaj z usług ogrodniczych Lawendowego Gaju

  Zajmujemy się szeroko pojętymi pracami ogrodowymi. Na długiej liście naszych zadań jest wykonywanie trawników z rolki. Niewątpliwym atutem tej formy tworzenia trawników jest natychmiastowy efekt, wystarczy odpowiednio rozłożyć rolki z trawą i cieszyć się pięknym wyglądem soczystej zieleni. Trzeba jednak wiedzieć, które gatunki traw sprawdzą się najlepiej na danym terenie, znaczenie ma także fakt, do czego docelowo ma służyć murawa. Czy jej cel jest głównie dekoracyjny, czy będzie użytkowana np. do zabaw czy sportu. Założenie trawnika z rolki w Szczecinie można zlecić naszej firmie, chętnie służymy poradą w doborze najlepszych rozwiązań. Nasi wykwalifikowani ogrodnicy podejmą się także wysiewu trawy, jednakże w tym przypadku na jej wzrost i końcowy rezultat trzeba będzie poczekać. Gwarantujemy fachowe podejście do tematu.

  Założenie ogrodu z pozoru może wydawać się proste, jednak trzeba orientować się w wielu sprawach i sama znajomość gatunków roślin nie wystarczy. Teren pod ogród powinien być dobrze przygotowany i wyrównany, aby podczas opadów nie gromadziła się woda. Gleba powinna być odżywiona, oczyszczona z chwastów i korzeni, warto zamontować praktyczne systemy nawadniania, poprowadzić ścieżki, itp. Założenie ogrodu to długotrwałe prace, więc dla przyspieszenia efektu, można pokusić się o założenie trawinka z rolki.

 • Praktyczne systemy nawadniania ogrodowego w Szczecinie dla Twojej wygody

  Systematyczne podlewanie roślinności w całym ogrodzie jest koniecznością, ale trzeba przyznać że jest też uciążliwe i czasochłonne. Proponujemy zamontowanie systemu nawadniania, który wykona tę czynność, abyś mógł się cieszyć czasem wolnym, a rośliny mogły dostać codzienną porcję wody. Montaż sytemu nawadniania w Szczecinie wykona firma Lawendowy Gaj, która może także wskazać optymalne rozwiązania do Twojego ogrodu. Rozplanujemy każdy element, aby system obejmował cały obszar ogrodu. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż automatyka pozwala na wprowadzenie potrzebnych danych, jak np. częstotliwość podlewania, czas trwania oraz określić pory dnia. Parametry można w każdej chwili zmienić i dopasować do aktualnych potrzeb, np. podczas deszczu. Jak widać montaż takiego systemu ma wiele zalet.

  Lawendowy Gaj powstał z zamiłowania do ogrodnictwa, zadbaliśmy o branżowe wykształcenie i wyposażyliśmy firmę w szereg przydatnych maszyn, urządzeń i akcesoriów. Wszystko to pomaga nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Staramy się, aby każdy Klient korzystający z naszych usług był usatysfakcjonowany. Zajmujemy się nie tylko montażem systemów nawadniania w Szczecinie, ale także nasadzaniem roślin, architekturą ogrodową, pielęgnacją ogrodów, itp. Nasze usługi kierujemy do osób prywatnych i firm.

Motorówki Szczecin